Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Skradziono auto szefa MSW; Polak zatrzymany

0
Podziel się

33-letni Polak został zatrzymany i przesłuchany przez policję w Dreźnie w
związku z kradzieżą samochodu ministra spraw wewnętrznych Niemiec Thomasa de Maiziere -
poinformował w czwartek PAP rzecznik policji w regionie Oberlausitz-Niederschlesien.

bEgMXBoB

33-letni Polak został zatrzymany i przesłuchany przez policję w Dreźnie w związku z kradzieżą samochodu ministra spraw wewnętrznych Niemiec Thomasa de Maiziere - poinformował w czwartek PAP rzecznik policji w regionie Oberlausitz-Niederschlesien.

Prywatne audi ministra zostało skradzione we wtorek wieczorem w stolicy Saksonii. W środę wieczorem policja natrafiła na samochód podczas kontroli na autostradzie A4 między Bautzen (Budziszyn) a Goerlitz.

"Za kierownicą siedział 33-letni obywatel Polski. Został zatrzymany i przesłuchany przez kolegów w Dreźnie" - powiedział rzecznik policji Marcel Wita. Według biura prasowego drezdeńskiej policji, Polak wciąż przebywa w areszcie, a prokuratura bada, czy wszcząć dochodzenie.

bEgMXBoD

Saksońscy policjanci przeprowadzili kontrolę na A4 akurat w środę wieczorem, bo mieli wskazówki, że w trakcie półfinałowego meczu Niemcy - Hiszpania podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA szajki złodziei mogą próbować przemycić skradzione samochody przez granicę, licząc na mniej intensywne patrole.

Kradzieże samochodów są plagą w Saksonii, szczególnie w regionach przy granicy z Polską i Czechami. W 2009 roku w landzie tym skradziono 3862 auta, o 32 proc. więcej niż rok wcześniej.

Anna Widzyk (PAP)

awi/ ap/ jbr/

bEgMXBpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)