Notowania

niemcy
06.10.2010 12:02

Niemcy: "Stern": Minister finansów proponował swą dymisję

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble proponował, że zrezygnuje ze stanowiska ze względów zdrowotnych - poinformował w środę niemiecki tygodnik "Stern".

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble proponował, że zrezygnuje ze stanowiska ze względów zdrowotnych - poinformował w środę niemiecki tygodnik "Stern".

Według informacji tygodnika kanclerz Angela Merkel miała jednak przekonać Schaeublego, który odpowiedzialny jest za wdrożenie największego w historii RFN programu oszczędności budżetowej, by przez pewien czas odpoczął zanim podejmie ostateczną decyzję.

Rzecznik ministerstwa finansów Michael Offer oświadczył, że doniesienia "Sterna" to "czyste spekulacje". Zapewnił, że rekonwalescencja ministra przebiega zgodnie z planem.

W zeszłym tygodniu 68-letni Schaeuble udał się na cztery tygodnie do szpitala z powodu problemów z gojeniem się rany po dokonanej wcześniej w tym roku wymianie implantu.

Według "Sterna" minister miał powiedzieć swemu zaufanemu współpracownikowi: "Jeśli po czterech tygodniach stwierdzę, że dalej się nie da, wyciągnę konsekwencje. Nikt mnie od tego nie powstrzyma". Tygodnik cytuje brata polityka Thomasa, według którego w minionych tygodniach minister czuł się fatalnie, bo nękała go niegojąca się przez pół roku rana.

Tygodnik pisze też, że wbrew zaleceniom lekarzy po operacji na początku roku Schaeuble nie poświęcił dość czasu na wypoczynek. Lekarze zalecali wówczas co najmniej trzy tygodnie rekonwalescencji.

Wolfgang Schaeuble jest przykuty do wózka inwalidzkiego od 1990 roku, kiedy to postrzelił go niezrównoważony psychicznie mężczyzna.

Wiosną bieżącego roku minister był kilkakrotnie przyjmowany do szpitala - najpierw na wymianę implantu, a potem z powodu złej tolerancji na podawany mu lek.

Anna Widzyk (PAP)

awi/ ro/

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz