Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Szef MSZ apeluje do władz Egiptu o powrót do dialogu

0
Podziel się

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zaapelował w środę
do wszystkich sił politycznych w Egipcie o powrót do dialogu i negocjacji w celu uniknięcia
dalszej eskalacji przemocy.

bErkbdOZ

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle zaapelował w środę do wszystkich sił politycznych w Egipcie o powrót do dialogu i negocjacji w celu uniknięcia dalszej eskalacji przemocy.

"Jesteśmy skrajnie zaniepokojeni informacjami nadchodzącymi z Kairu o siłowej likwidacji obozów z protestującymi" - oświadczył Westerwelle.

Szef niemieckiej dyplomacji zastrzegł, że rząd w Berlinie nie dysponuje jeszcze całościowym obrazem sytuacji, uważa jednak, że eskalacja przemocy jest wobec i tak napiętej sytuacji politycznej w Egipcie bardzo niebezpieczna.

bErkbdPb

"Trzeba zapobiec dalszemu rozlewowi krwi" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego MSZ.

Westerwelle zaznaczył, że oczekuje od rządu tymczasowego i władz egipskich, iż zezwolą na pokojowe protesty i uczynią wszystko co w ich mocy, by uspokoić sytuację. Stanowisko niemieckiego rządu zostało przekazane stronie egipskiej w środę rano.

W środę egipskie siły bezpieczeństwa rozpoczęły likwidację w Kairze dwóch obozów zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, którzy od 40 dni prowadzili protesty siedzące domagając się jego powrotu do władzy. Z Egiptu dochodzą sprzeczne dane dotyczące liczby ofiar tych działań. (PAP)

lep/ ro/

bErkbdPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)