Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Trzy osoby zginęły w wypadku polskiego mikrobusu

0
Podziel się

#
szczegóły dot. przebiegu wypadku, sprecyzowanie informacji o rannych
#

bErwGDph

# szczegóły dot. przebiegu wypadku, sprecyzowanie informacji o rannych #

22.09. Berlin (PAP) - Trzy osoby zginęły w niedzielę w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie A 30 w okolicach Salzbergen na terenie Dolnej Saksonii. Sześć osób zostało ciężko rannych - poinformowała PAP rzeczniczka policji w Osnabrueck.

Do wypadku doszło około godz. 3 nad ranem w niedzielę. Jak powiedziała rzeczniczka policji Anke Debekken, mikrobus wpadł na jadący przed nim samochód terenowy, ciągnący przyczepę z żaglówką na włoskiej rejestracji. W wyniku uderzenia śruba łodzi przebiła szybę przednią polskiego pojazdu marki Ford Transit.

bErwGDpj

Oba pojazdy jechały w kierunku Holandii.

Kobieta i mężczyzna, znajdujący się w pojeździe, zginęli na miejscu. Jedna z ciężko rannych pasażerek zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sześć ciężko rannych osób przebywa w szpitalach. We włoskim pojeździe lekko ranna została jedna osoba.

Według policji mikrobus pochodził z Poznania. Rzeczniczka nie potrafiła podać nazwy przedsiębiorstwa turystycznego, do którego należał pojazd. Funkcjonariusz policji drogowej powiedział PAP, że mikrobus był wypożyczony, dlatego są kłopoty z ustaleniem firmy organizującej wyjazd.

Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. "Mikrobus wpadł na jadący przed nim pojazd z pełnym impetem, nie hamując" - sprecyzowała rzeczniczka policji.

bErwGDpp

Na miejsce wypadku skierowano liczne zastępy straży pożarnej. Autostrada była przed południem całkowicie zamknięta.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ cyk/ son/

bErwGDpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)