Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Trzy osoby zginęły w wypadku polskiego mikrobusu

0
Podziel się

#
dochodzi inf. zbiura przewozowego
#

bEqNEzIl

# dochodzi inf. zbiura przewozowego #

22.09. Berlin (PAP) - Trzy osoby zginęły w niedzielę w wypadku polskiego mikrobusu na autostradzie A 30 w okolicach Salzbergen na terenie Dolnej Saksonii. Sześć osób zostało ciężko rannych - poinformowała PAP rzeczniczka policji w Osnabrueck.

Kobieta i mężczyzna, znajdujący się w pojeździe, zginęli na miejscu. Jedna z ciężko rannych pasażerek zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Sześć ciężko rannych osób przebywa w szpitalach. We włoskim pojeździe lekko ranna została jedna osoba.

bEqNEzIn

Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. "Mikrobus wpadł na jadący przed nim pojazd z pełnym impetem, nie hamując" - sprecyzowała rzeczniczka policji.

Na miejsce wypadku skierowano liczne zastępy straży pożarnej. Autostrada była przed południem całkowicie zamknięta.

Bus należy do biura przewozowego BB Tour z Leśnicy w woj. opolskim.

"Bus jechał z Polski do Holandii. Wiózł pasażerów z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Na razie nie mamy jeszcze żadnych informacji o ofiarach. Gdy je otrzymamy, to w pierwszej kolejności poinformujemy o tym rodziny" - powiedział PAP Klaudiusz Paterok, współwłaściciel biura przewozowego. "Na miejsce wypadku już pojechał przedstawiciel naszej firmy" - dodał.(PAP)

bEqNEzIt

mtn/ lep/ kar/ pz/

bEqNEzIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)