Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
28.06.2011 12:04

Niemcy zaangażują się w operację w Libii

Bundeswehra dostarczył sojusznikom elementy bomb oraz całe pociski na potrzeby operacji przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(v3 media/CC/Flickr)

Chodzi o wsparcie operacji NATO *dostawami broni*. Niemcy nie biorą w niej udziału i wstrzymały się wcześniej od głosu w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, otwierającej drogę do interwencji lotnictwa w Libii. **

Jak poinformował tygodnik _ Der Spiegel _ w swym internetowym wydaniu, minister obrony Thomas de Maiziere zgodził się, by Bundeswehra dostarczyła sojusznikom elementy bomb oraz całe pociski na potrzeby operacji przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego.

Rzecznik ministerstwa obrony potwierdził, że o taką pomoc zwróciła się do Berlina NATO-wska agencja do spraw zabezpieczenia eksploatacji sprzętu i zaopatrzenia - NAMSA. - _ Zasygnalizowano zasadniczą gotowość do wsparcia _ - powiedział rzecznik, cytowany przez prasę. W najbliższych dniach oczekiwany jest konkretny wniosek NAMSA, precyzujący, jakiego sprzętu NATO potrzebuje.

Postawa Niemiec, które w marcu wstrzymały się od głosu w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ o ustanowieniu strefy zakazu lotów nad Libią i odmówiły udziału w operacji lotnictwa, została mocno skrytykowana przez większość sojuszników. Zdaniem komentatorów zgoda Berlina na wsparcie operacji przeciwko Kaddafiemu dostawami broni to próba zatarcia negatywnego wrażenia, jakie pozostawiła marcowa decyzja. - _ To wyraźny gest, aby złagodzić międzynarodową izolację Niemiec w kwestii libijskiej _ - ocenia _ Spiegel _.

Tygodnik pisze również, że prośba NATO o wsparcie jest _ wyraźnym sygnałem, iż sojusznikom z NATO powoli kończy się amunicja _. _ Już w minionych tygodniach Wielka Brytania ostrzegała, że lotnictwo nie będzie w stanie długo kontynuować operacji, w ramach której codziennie przeprowadzane są ataki i loty kontrolne _ - napisał tygodnik w internetowym wydaniu. Według _ Spiegla _ NATO brakuje pocisków powietrze-ziemia, które pilnie potrzebne są do działań zbrojnych nad Trypolisem i w innych częściach Libii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t46848.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemieckie;msz;chwali;sikorskiego,134,0,827526.html) Niemieckie MSZ chwali Sikorskiego Resort spraw zagranicznych naszego zachodniego sąsiada był uprzedzony o dzisiejszej wizycie szefa polskiej dyplomacji w Bengazi w Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t147405.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;dokonuje;zbrodni;przeciw;ludzkosci,179,0,860595.html) "NATO dokonuje zbrodni przeciw ludzkości" Libijska telewizja państwowa twierdzi, że 15 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w ataku NATO na obiekty cywilne w mieście Brega.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t141232.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chwala;sie;ze;zestrzelili;helikopter;nato,83,0,848979.html) Chwalą się, że zestrzelili helikopter NATO Libijska telewizja poinformowała, że wojska Kaddafiego zniszczyły maszynę sojuszu u wybrzeży leżącego na północnym zachodzie kraju Zlitan.
Tagi: wojna w libii, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz