Notowania

niesiołowski
15.02.2012 14:28

Niesiołowski ukarany za wypowiedź pod adresem Fotygi

Komisja etyki poselskiej zwróciła uwagę posłowi PO Stefanowi Niesiołowskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- Z_ całą pewnością nie był to dzień chwały poseł PiS Anny Fotygi. Tyle złej woli, insynuacji, kłamstwa, nieprawdy, zwyczajnej ignorancji, którą pani (...), w nudny sposób, była łaskawa serwować, zasługuje na pewno na wyróżnienie _ - za te słowa znany z krewkiego języka poseł PO Stefan Niesiołowski został ukarany.

Komisja etyki poselskiej zwróciła uwagę posłowi PO. To kara za wypowiedź pod adresem posłanki PiS Anny Fotygi - poinformowała szefowa komisji Elżbieta Witek (PiS). Niesiołowski nie będzie się odwoływał od tej decyzji.

Zwrócenie uwagi to najniższa kara o jaką może wnosić komisja etyki. O ukaranie Niesiołowskiego za słowa pod adresem byłej szefowej MSZ wnioskował klub PiS.

Posłowie PiS uznali zachowanie Niesiołowskiego za skandaliczne i niedopuszczalne. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak napisał list do premiera Donalda Tuska, w którym ocenił, że poseł PO _ dał popis wyjątkowego grubiaństwa, barku kultury osobistej oraz wulgarności wobec kobiet _ oraz obrażał i celowo upokarzał posłów opozycji.

Niesiołowski powiedział, że _ jeśli komisja etyki podjęła taką decyzję, to on ją przyjmuje _ i nie zamierza się od niej odwoływać.

Na posiedzeniu komisji etyki nie zapadło natomiast rozstrzygnięcie w sprawie wniosku klubu Solidarnej Polski o ukaranie Niesiołowskiego za wypowiedzi pod adresem m.in. arcybiskupa Józefa Michalika. W tym przypadku - jak powiedziała Witek - _ w głosowaniu w komisji było dwa do dwóch _.

Posłowie SP chcieli ukarania Niesiołowskiego m.in. za jego wypowiedź z 1 grudnia w Radiu Zet. Według posła SP Andrzeja Dery, Niesiołowski _ w arogancki i brutalny _ sposób skrytykował abp. Michalika.

Na uwagę, że arcybiskup Michalik nie jest taki jednoznaczny w sprawie kary śmierci, bo powiedział, że ją _ dopuszcza _, Niesiołowski odparł: _ To było krętactwo, biskup krętacz, nie chcę już jakichś słów używać może, których nie przystoi w stosunku do biskupa, ale muszę powiedzieć, że to był, no, delikatnie mówiąc, biskup Michalik nie przeczytał tego fragmentu Pisma Świętego, gdzie jest napisane, oby mowa wasza była: tak, tak, nie, nie, a co nadto jest, od złego pochodzi _. Na te słowa Niesiołowskiego we wniosku do Komisji Etyki powołuje się Solidarna Polska.

Czytaj więcej o słowach Stefana Niesiołowskiego
Wyzywał internautów. Chcą kary dla posła PO Klub zwrócił się do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej z wnioskiem o naganę dla posła PO za słowa o idiotach, które padły w kontekście protestów przeciw umowie ACTA.
Poseł PiS doniósł na Niesiołowskiego Wniosek o ukaranie wicemarszałka Sejmu złożył w sejmowej Komisji Etyki Adam Rogacki. Chodzi o wypowiedź o postulacie Marty Kaczyńskiej, by w Warszawie powstał pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.
Tagi: niesiołowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz