Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niewielkie wahania cen miedzi

0
Podziel się:

Miedź w dostawach trzymiesięcznych w Londynie
na LME kosztuje 7 tys. 237 dol. za tonę, czyli niemal bez zmian. Natomiast na Comex w Nowym Jorku
funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,4 proc., do 3,2935 dol. - podali w środę maklerzy.

bEEwDfCJ

Miedź w dostawach trzymiesięcznych w Londynie na LME kosztuje 7 tys. 237 dol. za tonę, czyli niemal bez zmian. Natomiast na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,4 proc., do 3,2935 dol. - podali w środę maklerzy.

Miedź w dostawach na grudzień na giełdzie metali w Szanghaju bez zmian po 52 tys. 120 juanów (8 tys. 545 dol.) za tonę.

Przywódcy Demokratów i Republikanów w Senacie USA, Harry Reid i Mitch McConnell, nie zdołali osiągnąć we wtorek porozumienia w sprawie tymczasowego wznowienia finansowania rządu i podniesienia pułapu długu publicznego.

bEEwDfCL

Źródła w Senacie poinformowały, że rozmowy są kontynuowane. Porozumienie ma być blisko, ale pozostają do uzgodnienia istotne szczegóły. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiły, że zarówno Reid, jak i McConnell wyrażają optymizm co do szans zawarcia porozumienia.

Sekretarz skarbu Jack Lew ostrzegał wielokrotnie, że w najbliższy czwartek rząd USA nie będzie miał możliwości zaciągania dalszych pożyczek na bieżącą działalność, jeśli Kongres nie podniesie limitu długu publicznego wynoszącego obecnie 16,7 biliona dolarów.

"Jakiekolwiek informacje o pozytywnym rozwoju w rozmowach w USA w sprawie budżetu i limitu zadłużenia będą stanowić wsparcie dla cen miedzi" - mówi Zhou Jie z Shanghai CIFCO Futures.(PAP)

aj/ jtt/ amac/

bEEwDfDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)