Notowania

wiadomości
27.08.2011 12:22

Nigeria: 19 zabitych i 8 rannych w zamachu w Abudży

Samobójczy zamach w piątek na budynek ONZ w stolicy Nigerii Abudży kosztował życie 19 osób - poinformowały w sobotę w komunikacie nigeryjskie służby ratunkowe. Osiem osób jest rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Samobójczy zamach w piątek na budynek ONZ w stolicy Nigerii Abudży kosztował życie 19 osób - poinformowały w sobotę w komunikacie nigeryjskie służby ratunkowe. Osiem osób jest rannych. *

Ekipy pogotowia ratunkowego przeszukiwały w sobotę szpitale w stolicy Nigerii, aby zweryfikować liczbę ofiar i bilans może się jeszcze zwiększyć.

Radio nigeryjskie twierdzi, że do szpitali zostało przyjętych 60 osób rannych.

Do zamachu przyznała się w piątek Boko Haram - islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całej Nigerii.

Według władz bezpieczeństwa w budynek wjechał samochód, który następnie eksplodował, poważnie uszkadzając część biurowego kompleksu, w którym zazwyczaj pracuje około 400 osób.

Ataki podejmowane przez Boko Haram (w języku hausa oznacza to mniej więcej "zachodnia edukacja jest grzeszna") są coraz intensywniejsze i dochodzi do nich na coraz większym obszarze Nigerii.

Zamach w Abudży może oznaczać, że organizacja ta staje się poważnym zagrożeniem - uważa specjalista ds. ryzyka z firmy doradczej Janusian, Henry Wilkinson.

Źródła bezpieczeństwa i dyplomaci obawiają się, że Boko Haram może mieć powiązania z innymi, bardziej zorganizowanymi grupami poza Nigerią. (PAP)

jo/ abr/

9662502 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz