Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nigeria we krwii. Pięciu zabitych w starciu wojska z islamistami

0
Podziel się:

Czterech islamistów i jeden żołnierz zginęli w starciu w mieście Potiskum w północnowschodniej Nigerii.

Nigeria we krwii. Pięciu zabitych w starciu wojska z islamistami
(Polaris Images/East News)
bEDBKDnp

Czterech islamistów i jeden żołnierz zginęli w starciu wojska z terrorystami w mieście Potiskum w północnowschodniej Nigerii - poinformował w niedzielę w komunikacie rzecznik nigeryjskiego wojska.

Według rzecznika Lazarusa Eliego wojsko przeprowadziło operację w jednej z dzielnic Potiskum, gdzie znajduje się duże zagęszczenie członków islamskiej sekty Boko Haram. Rzecznik dodał, że zatrzymano 59 osób i skonfiskowano broń, amunicję.

Potiskum - handlowa stolica stanu Yobe, w ostatnich miesiącach często była sceną ataków Boko Haram. W nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Peri niedaleko Potiskum uzbrojeni napastnicy zaatakowali wiernych podczas pasterki i podpalili kościół; zginęło sześć osób.

bEDBKDnr

W piątek co najmniej 15 osób zostało zabitych w północno-wschodniej Nigerii we wsi Musari na przedmieściach miasta Maiduguri. Wcześniej w piątek doszło do ataku na posterunek policyjny w mieście Maiha niedaleko granicy z Kamerunem. Według policji zginął jeden funkcjonariusz i jeden cywil.

Nazwa Boko Haram oznacza "zachodnia edukacja to świętokradztwo". Boko Haram bywa określana jako sekta. Brutalnymi metodami, uciekając się do mordów i zamachów, walczy ona o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii (szariat obowiązuje w północnych stanach, gdzie mieszka znacznie więcej muzułmanów). Od 2009 roku z rąk Boko Haram zginęły, jak się szacuje, ponad 3 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nigeria negocjuje z bojówkami Boko Haram Jest to pierwszy przypadek, kiedy władze Nigerii potwierdzają fakt prowadzenia negocjacji z terrorystami.
Razem z bratem mordowali ludzi Śledczy próbują ustalić, czy starszy z rodzeństwa udzielał bratu praktycznych rad.
Talibowie składają ofertę. "To niedorzeczne" Talibski Ruch Pakistanu zażądał dzisiaj wprowadzenia szariatu w całym kraju i zakończenia operacji wojsk pakistańskich przeciwko talibom afgańskim.
bEDBKDnS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)