Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nikaragua nawiązała stosunki dyplomatyczne z Osetią Płd.

0
Podziel się:

TASS, Media) - Minister spraw zagranicznych Nikaragui i jego odpowiednik w
Osetii Południowej podpisali w środę deklarację o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych - podały
rosyjskie media. Dla większości państw separatystyczne Osetia Płd. i Abchazja to część Gruzji.

bEDsctWZ

TASS, Media) - Minister spraw zagranicznych Nikaragui i jego odpowiednik w Osetii Południowej podpisali w środę deklarację o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych - podały rosyjskie media. Dla większości państw separatystyczne Osetia Płd. i Abchazja to część Gruzji.

Delegacja nikaraguańska z ministrem spraw zagranicznych Samuelem Santosem na czele w czwartek uda się do Abchazji, by i tam podpisać deklarację o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych.

Podejmując delegację Nikaragui, przywódca Osetii Płd. Eduard Kokojty wyraził wdzięczność nikaraguańskim władzom, w tym prezydentowi Danielowi Ortedze, za to, że w roku 2008, gdy Rosja uznała niepodległość Osetii Płd., poszły w jej ślady.

bEDsctXb

Abchazja i Osetia Południowa oderwały się od Gruzji w latach 90. i od tego czasu przy nieformalnym wsparciu Rosji budowały własną niezależność i instytucje quasi-państwowe. Po wojnie rosyjsko-gruzińskiej w roku 2008 Moskwa uznała niepodległość obu terytoriów, a w ślad za nią zrobiły to Nikaragua, Wenezuela i Nauru - najmniejsza republika świata, położona na wyspie o tej samej nazwie w Oceanii. Większość państw świata uważa Abchazję i Osetię Południową za część Gruzji.(PAP)

mmp/ mc/

6035726 int.

bEDsctXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)