Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nobel przyspieszy uwolnienie Liu Xiaobo? Jego żona zniknęła

0
Podziel się

Liu Xiaobo odbywa karę 11 lat więzienia.

Nobel przyspieszy uwolnienie Liu Xiaobo? Jego żona zniknęła
(PAP/EPA)
bEgDrbRx

Adwokat chińskich dysydentów nie wykluczył, że przyznanie tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo może przyspieszyć jego uwolnienie z więzienia, gdzie odbywa karę 11 lat. _ Jest to możliwe _ - podkreślił Mo Shaoping z Pekinu w rozmowie z agencją Ansa. Jednocześnie agencja AP donosi, że jego żona zniknęła.

W wypowiedzi dla włoskiej agencji prasowej chiński adwokat podkreślił: _ - Przyznanie Nagrody Nobla odbija się szerokim echem we wspólnocie międzynarodowej, a Chiny są krajem, który jest bogaty z ekonomicznego punktu widzenia, ale nie może się obyć bez współdziałania z resztą świata _.

_ - Autorytety, takie jak amerykański prezydent Barack Obama, zaapelowały o uwolnienie Liu, na co może zostać wyrażona zgoda, na przykład ze względów zdrowotnych _ - zauważył Mo Shaoping.

bEgDrbRz

Żona, Liu Xia, zniknęła i prawdopodobnie także została aresztowana przez policję - poinformował jej prawnik Shang Baojun.

Dziennikarzom nie udało się od wczoraj skontaktować z Xiaobo, a telefon jego żony został odcięty od sieci. Chińskie media cały czas blokują wszystkie informacje o nagrodzeniu dysydenta. Prawdopodobnie sam Xiaobo nie wie jeszcze, że otrzymał Nobla - donosi AP.

Xia chciała dziś odwiedzić męża w więzieniu i osobiście przekazać mu informację o Noblu.

Czytaj w Money.pl

bEgDrbSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)