Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Norwegia: TV NRK: pokojowego Nobla dostanie OPCW

0
Podziel się

Norweska telewizja NRK poinformowała, że pokojowego Nobla otrzyma w
piątek Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), której inspektorzy prowadzą w Syrii misję
mającą na celu zniszczenie arsenału chemicznego w tym kraju.

bEpDMXtx

Norweska telewizja NRK poinformowała, że pokojowego Nobla otrzyma w piątek Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), której inspektorzy prowadzą w Syrii misję mającą na celu zniszczenie arsenału chemicznego w tym kraju.

Laureat zostanie ogłoszony w Oslo około godz. 11.

Eksperci OPCW informowali w czwartek, że odwiedzili do tej pory trzy obiekty w Syrii; w sumie mają skontrolować 20 lokalizacji.

bEpDMXtz

Zgodnie z planem zaakceptowanym przez Radę Bezpieczeństwa ONZ całkowita likwidacja syryjskiej broni chemicznej ma się zakończyć do połowy 2014 roku. Agencja Associated Press zauważała jednak w czwartek, że jest to rekordowo krótki czas na wykonanie tak skomplikowanego zadania. Przypominała, że OPCW po razy pierwszy wykonuje misję likwidacji arsenału chemicznego podczas trwającego konfliktu zbrojnego.

Pokojowa Nagroda Nobla wynosi 1,25 mln dolarów. Wręczona zostanie w Oslo 10 grudnia w rocznicę śmierci jej fundatora Alfreda Nobla.

Telewizja NRK w przeszłości trafnie przewidywała laureatów nagrody. W ubiegłym roku poinformowała, że pokojowego Nobla otrzyma Unia Europejska - na godzinę przed ogłoszeniem werdyktu norweskiego Komitetu Noblowskiego. (PAP)

ksaj/ ap/

bEpDMXtF

14779828 arch.

bEpDMXua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)