Notowania

wiadomości
10.08.2013 07:10

Nowa płyta Robert Randolph and the Family Band w sklepach

"Lickety Split", najnowsza płyta funk-rockowej grupy Robert Randolph and the Family Band, trafiła do polskich sklepów. To czwarty studyjny krążek w dyskografii formacji, kierowanej przez amerykańskiego gitarzystę i wokalistę Roberta Randolpha.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Lickety Split", najnowsza płyta funk-rockowej grupy Robert Randolph and the Family Band, trafiła do polskich sklepów. To czwarty studyjny krążek w dyskografii formacji, kierowanej przez amerykańskiego gitarzystę i wokalistę Roberta Randolpha.

Grupa nawiązuje do twórczości takich funk-rockowych zespołów jak Sly and the Family Stone a także bluesa w stylu Muddy'ego Watersa, Buddy'ego Guya i rocka w poetyce twórczości The Allman Brothers Band.

Zanim założył własną grupę, grający na gitarze hawajskiej Robert Randolph został zaproszony do współpracy przez klawiszowca Johna Medeskiego, przy tworzeniu grupy North Mississippi Allstars. W 2001 r. Randolphowi poświęcono pochlebny artykuł w "New York Times", co przyczyniło się do wzrastającej popularności muzyka w Stanach Zjednoczonych.

W 2002 r. do sklepów trafił debiutancki, koncertowy krążek zespołu, założonego przez gitarzystę, Robert Randolph and the Family Band, zatytułowany "Live at the Wetlands". Dwa lata później ukazała się pierwsza studyjna płyta formacji, "Unclassified".

Grupa odbyła także trasę koncertową, supportując Erica Claptona. Brytyjski gitarzysta uczestniczył również w nagrywaniu drugiego, studyjnego krążka Robert Randolph and the Family Band, "Colorblind" (2006), występując w utworze "Jesus Is Just Alright". W 2010 r. do sklepów trafił kolejny album zespołu, "We Walk This Road".

"Lickety Split" to czwarta studyjna praca grupy. Na albumie znalazło się dwanaście kompozycji, utrzymanych w rockowo-bluesowo-funkowej poetyce. Formacja występuje w nieco rozszerzonym składzie: do zespołu dołączył gitarzysta Brett Haas i wokalistka Lenesha Randolph.

Kompozycje utrzymane są w pogodnej atmosferze, zagrane dynamicznie, łącząc wpływy muzyki rockowej, funku i gospel, jak choćby w, otwierającym płytę, utworze "Amped Up" czy "Born Again". Album zamyka cover piosenki "Good Lovin", oryginalnie wykonywanej przez zespół The Rascals w 1966 r. W utworach "Brand New Wayo" i "Blacy Joe" na gitarze gościnnie występuje Carlos Santana.

Album "Lickety Split" ukazał się nakładem Universal Music Polska. (PAP)

pj/ mlu/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz