Notowania

libia
06.04.2011 10:00

Nowa taktyka Kaddafiego. Sytuacja się komplikuje

Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział, że rośnie ryzyko ofiar śmiertelnych wśród cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MARINE NATIONALE)

Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział, że rośnie ryzyko spowodowania ofiar śmiertelnych wśród cywilów.

NATO, któremu libijscy powstańcy zarzucają opieszałość, prowadzi operacje w sytuacji, gdy siły Kadafiego są często przemieszane z cywilami. _ - Formalnie zażądaliśmy, by unikać dodatkowych ofiar wśród ludności cywilnej. To w oczywisty sposób utrudnia operację - _ zwrócił uwagę Juppe. Dodał, że _ wojska Kadafiego dobrze to rozumieją i mają tendencję do przybliżania się do cywilów _.

W rozmowie z radiem France Info minister wskazał, że w najbliższych godzinach przedyskutuje tę kwestię z NATO. Juppe podkreślił, że sytuacja w Misracie, która od tygodni jest ostrzeliwana przez siły Kadafiego, jest skomplikowana i _ nie może się dłużej utrzymywać _.

Kaddafi stosuje tortury. Zobacz relację Al Jazeera English:

Minister zaznaczył także, że celem koalicji międzynarodowej jest ochrona cywilów, a nie _ odbicie terytorium _, a _ na lądzie wszystko zależy _ od sił powstańczych. Dzień wcześniej wojskowy przywódca powstańców oskarżył NATO, że pozwala, by mieszkańcy Misraty _ każdego dnia umierali _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t136735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;z;libii;oskarzaja;nato;o;powolnosc,241,0,806897.html) Powstańcy z Libii oskarżają NATO o powolność Ich zdaniem Sojusz pozwala, by mieszkańcy Misraty, o którą toczą się walki, _ każdego dnia umierali _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t136431.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przywodca;libijskich;powstancow;potwierdza;dostawy;broni,12,0,806924.html) Przywódca libijskich powstańców potwierdza dostawy broni Generał Abd al-Fatah Junis przyznaje, że otrzymuje broń z zagranicy.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz