Notowania

wybory
02.02.2011 05:51

Nowa Zelandia: Wybory tak aby nie kolidowały z mistrzostwami w rugby

Premier Nowej Zelandii John Key wyznaczył w środę termin wyborów parlamentarnych na 26 listopada. Jak powiedział, termin ten wybrał nieprzypadkowo, tak aby wybory nie kolidowały z rozgrywkami o Puchar Świata w rugby.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Nowej Zelandii John Key wyznaczył w środę termin wyborów parlamentarnych na 26 listopada. Jak powiedział, termin ten wybrał nieprzypadkowo, tak aby wybory nie kolidowały z rozgrywkami o Puchar Świata w rugby. *

Rozgrywki o Puchar Świata w rugby, sporcie niezwykle popularnym w Nowej Zelandii, odbędą się w różnych miastach tego kraju w dniach 9 września - 23 października.

"Puchar Świata w rugby jest olbrzymią szansą dla Nowej Zelandii, największym wydarzeniem w historii kraju. Możemy pokazać nasz kraj miliardom widzów. Nie chcę narazić tego na szwank poprzez rozgrywki polityczne związane z datą wyborów" - powiedział premier.

Zazwyczaj nowozelandzki rząd celowo opóźnia ogłoszenie daty wyborów aby utrzymać swoich rywali w niepewności i dać sobie dodatkowe atuty przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. (PAP)

jm/

8252202

Tagi: wybory, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz