Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowak spotka się z przedstawicielami resortu transportu RPA

0
Podziel się

Minister transportu Sławomir Nowak, który będzie towarzyszył premierowi
Donaldowi Tuskowi podczas wizyty w RPA, ma spotkać się z kierownictwem resortu transportu tego
kraju. Rozmowy mają dotyczyć m.in. współpracy w sektorze kolejowym i gospodarki morskiej.

bEpDUqPV

Minister transportu Sławomir Nowak, który będzie towarzyszył premierowi Donaldowi Tuskowi podczas wizyty w RPA, ma spotkać się z kierownictwem resortu transportu tego kraju. Rozmowy mają dotyczyć m.in. współpracy w sektorze kolejowym i gospodarki morskiej.

Premier wraz z ministrami i przedsiębiorcami odwiedzi w tym tygodniu RPA i Zambię. Wizyta ma potrwać od środy do 21 października. Jej celem jest wzmocnienie relacji gospodarczych między krajami.

Jak poinformowało biuro prasowe resortu transportu, Nowak po raz pierwszy spotka się z przedstawicielami resortu transportu RPA. "Omówione zostaną możliwości współpracy z Akademią Morską w Szczecinie w zakresie szkolenia kadr dla sektora gospodarki morskiej i współpraca z polskimi portami morskimi. W sektorze transportu kolejowego tematem rozmów będzie współpraca z Instytutem Kolejnictwa w obszarze naukowo-badawczym" - podkreślono.

bEpDUqPX

Minister ma uczestniczyć również w Forum Gospodarczym, którego celem jest nawiązanie współpracy handlowo-inwestycyjnej pomiędzy RPA i Polską. Przewidziano też spotkanie z przewodniczącym Parlamentu RPA. Natomiast podczas wizyty w Zambii Nowak ma spotkać się z prezydentem tego kraju Michaelem Satą.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych poinformowała, że premierowi będą towarzyszyć w RPA i Zambii przedstawiciele polskich firm. Wśród nich są m.in. przedsiębiorstwa z sektora transportu: Ursus i Newag i z branży wydobywczej - Famur. Do RPA pojadą też reprezentanci firm wydobywczych: Kopex Group i Kulczyk Investments.

Sektor obronny mają reprezentować w obu krajach: Wojskowe Zakłady Inżynieryjne oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia. Tylko do RPA pojadą natomiast przedstawiciele Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego oraz Polski Holding Obronny.

Wśród firm inżynieryjno-budowlanych, których przedstawiciele będą towarzyszyć premierowi, znajdą się m.in.: H. Cegielski Poznań i Zakłady Mechaniczne RUFUS, a z branży meblarskiej: FM Bravo, Meble VOX, Profile VOX i AS Ćmielów.

bEpDUqQd

W RPA będą również obecni ministrowie: nauki Barbara Kudrycka, rolnictwa Stanisław Kalemba oraz środowiska Marcin Korolec, a w Zambii minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

To druga wizyta premiera w Afryce w tym roku. W kwietniu Tusk wraz z polskim przedsiębiorcami był w Nigerii. Wtedy także, oprócz spotkań politycznych i podpisania umów gospodarczych, promował polską gospodarkę i przedsiębiorców na forum biznesowym. (PAP)

dol/ je/ jbr/

bEpDUqQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)