Notowania

wiadomości
31.01.2014 11:22

Nowe koncesje Lotosu w Norwegii

Spółka Lotos Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - podał w piątek Lotos.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka Lotos Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - podał w piątek Lotos. *

Obie koncesje położone są w południowej części Morza Północnego. Koncesja 503 C znajduje się na wschód od pola Sleipner (gdzie Statoil, ExxonMobil i Total wydobywają gaz i kondensat). Koncesja 498 B jest położona na północny zachód od pola Ula (gdzie BP i DONG wydobywają ropę naftową). Partnerami Lotosu na obu koncesjach są firmy Edison International, North Energy, Lime Petroleum i Skagen44.

"Koncesje znajdują się na obszarach, którymi interesujemy się już od pewnego czasu. Decyzja norweskich władz jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i ambicjami. Potwierdza ona, że w norweskim przemyśle naftowym spółka Lotos Norge jest uważana za kompetentnego operatora" - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOTOS E&P Norge Gerhard Bauer.

Jak dodał, decyzje dotyczące działań spółki na nowych koncesjach zapadną na przełomie lat 2014/2015.

Po podpisaniu dokumentów koncesyjnych, co ma nastąpić w lutym br., Lotos Norge będzie miała udziały w 26 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Norweskie władze wydały decyzje o przyznaniu koncesji po ocenie aplikacji 50 firm, które wzięły udział w ostatniej rundzie koncesyjnej. Łącznie 48 firm otrzymało 65 nowych koncesji. (PAP)

luo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz