Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe połączenia z Lotniska Chopina w 2014 r.

0
Podziel się

W przyszłym roku z warszawskiego Lotniska Chopina zostanie uruchomionych co
najmniej pięć nowych kierunków - poinformował PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Nowe
połączenia zapowiedziały linie: Eurolot, Norwegian, Vueling oraz Adria Airways.

bEpGcijV

W przyszłym roku z warszawskiego Lotniska Chopina zostanie uruchomionych co najmniej pięć nowych kierunków - poinformował PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Nowe połączenia zapowiedziały linie: Eurolot, Norwegian, Vueling oraz Adria Airways.

Jak powiedział Przybylski, polski przewoźnik Eurolot 11 stycznia uruchomi rejsy z Warszawy do Salzburga w Austrii. Loty będą się odbywały w soboty. Od 18 stycznia Eurolot zacznie latać do Popradu na Słowacji, także w soboty. Obydwa połączenia obsługiwane będą bombardierami Q400.

20 lutego linie lotnicze Norwegian uruchomią połączenie z Warszawy do Malagi w Hiszpanii. Rejsy na tej trasie na początku mają się odbywać dwa razy w tygodniu: we czwartki oraz w niedziele, a od kwietnia ich częstotliwość wzrośnie do trzech tygodniowo.

bEpGcijX

"Na 27 kwietnia zaplanowany został pierwszy lot z Warszawy do Barcelony tanich hiszpańskich linii lotniczych Vueling. Połączenie to obsługiwane będzie samolotem airbus 320 trzy razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki oraz niedziele" - powiedział Przybylski.

Od początku kwietnia słoweńska linia Adria Airways uruchomi połączenie do Lublany; samoloty na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu.

"Niewykluczone, że w przyszłym roku zostanie uruchomionych jeszcze więcej połączeń. Trwają negocjacje z przewoźnikami" - zapowiedział rzecznik.

Przypomniał, że jeszcze w tym roku, od 23 listopada, węgierski Wizz Air uruchomi połączenia z Warszawy do Tel Awiwu, a od 8 grudnia do Grenoble.

bEpGcikd

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Od początku 2013 roku obsłużono tam ponad 9,3 mln pasażerów, czyli o 11,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku. W 2012 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,5 mln pasażerów. (PAP)

aop/ pad/

bEpGciky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)