Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowoczesny basen dla fok otwarty we wrocławskim ZOO

0
Podziel się:

Nowoczesny basen dla fok - Fokarium został otwarty w Miejskim Ogrodzie
Zoologicznym w czwartek we Wrocławiu. Przezroczysty basen i krystalicznie czysta woda pozwalają
obserwować znajdujące się pod powierzchnią foki.

bFgddIZN

Nowoczesny basen dla fok - Fokarium został otwarty w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w czwartek we Wrocławiu. Przezroczysty basen i krystalicznie czysta woda pozwalają obserwować znajdujące się pod powierzchnią foki.

Stary, liczący ok. 60 lat basen dla fok został dwukrotnie powiększony, zainstalowano w nim przezroczyste panele akrylowe oraz filtry wodne. Do tej pory foki można było obserwować jedynie z góry i to tylko wtedy, gdy się wynurzały z wody. Instalacja przezroczystych tafli panelowych umożliwia obserwację pływających ssaków.

Basen ma pojemność 50 tys. litrów wody i kosztował 5 mln zł. "Basen jest nowoczesny i został wyposażony w bardzo dobry system filtracji, tak aby woda zawsze była czysta i krystalicznie przejrzysta" - mówił dyrektor wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak.

bFgddIZP

Do nowego basenu z Anglii została sprowadzona para kotików (ssaki należące do rodziny uchatkowatych): Nelson i Jojo. Wkrótce do pary kotików dołączy jeszcze jedna foka - przyjedzie z Frankfurtu. Docelowo w basenie może pływać nawet sześć, siedem fok. "Liczymy, że za jakiś czas zaczną się w tym basenie pojawiać maluchy" - mówił dyrektor ZOO.

Otwarty w czwartek basen dla fok to - jak opowiadał dyrektor - przedsmak Oceanarium, które w przyszłości ma powstać we wrocławskim ZOO. "To Fokarium to najmniejszy z basenów, jaki wejdzie w skład Oceanarium. Pierwszy etap - to przygotowanie rafy koralowej, basenów dla hipopotamów, basenu z rekinami oraz jeziora Tanganika i Malawi; obiekty te mają powstać w ciągu trzech lat" - dodał Ratajszczak. (PAP)

umw/ abe/ mow/

bFgddJaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)