Notowania

wiadomości
17.12.2013 05:41

"NYT": USA nie chcą podpisać z Niemcami umowy antyszpiegowskiej

USA odmawiają podpisania z Niemcami umowy antyszpiegowskiej, o co zabiegają władze w Berlinie. Poinformował o tym w poniedziałek dziennik "New York Times", powołując się na źródło w niemieckim rządzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*USA odmawiają podpisania z Niemcami umowy antyszpiegowskiej, o co zabiegają władze w Berlinie. Poinformował o tym w poniedziałek dziennik "New York Times", powołując się na źródło w niemieckim rządzie. *

Według amerykańskiego dziennika, podczas rozmów w Berlinie Susan Rice, doradczyni prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego, dała wyraźnie do zrozumienia, że USA nie podpiszą w Niemcami takiego porozumienia, bo nie chcą tworzyć precedensu.

Władze Niemiec zaczęły zabiegać o podpisanie z USA umowy zakazującej wzajemnego szpiegowania i regulującej zasady współpracy służb wywiadowczych obu krajów ponad dwa miesiące temu, gdy za pośrednictwem mediów były konsultant amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden poinformował, że NSA inwigilowała kilkudziesięciu światowych przywódców, w tym także kanclerz Angelę Merkel. (PAP)

15310064

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz