Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń w usa
16.01.2013 18:37

Obama przedstawił pakiet ograniczeń dotyczących broni palnej

Wezwał Kongres do przywrócenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

*Na cztery dni przed zaprzysiężeniem prezydent USA Barack Obama przedstawił 23 propozycje ws. zapobiegania przemocy z użyciem broni palnej. Wezwał Kongres do przywrócenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego. *

- _ To pierwszy test naszego społeczeństwa - zapewnienie bezpieczeństwa naszych dzieci. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, by ocalić choć jedno życie, to musimy spróbować _ - powiedział Obama, prezentując swe propozycje w Białym Domu. Zapewnił, że _ szanuje amerykańską tradycję samoobrony _. Jednocześnie jednak podkreślił, że wierzy, iż możliwe jest trzymanie broni z dala od niebezpiecznych ludzi.

Propozycje restrykcji na broń mają zapobiec masakrom podobnym do tej, jaka wydarzyła się 14 grudnia w szkole w Newtown w stanie Connecticut. Szaleniec zastrzelił wówczas 26 osób, w tym 20 dzieci. Obama określił ten dzień jako _ najgorszy w czasie swej prezydentury _, a masakra nasiliła presję na wprowadzenie restrykcji na broń palną.

Podczas przedstawiania propozycji przez Obamę towarzyszyli mu rodzice ofiar masakry w Newton oraz czwórka dzieci, które wysyłały ostatnio listy do prezydenta, nawiązujące do tej masakry i innych podobnych tragicznych incydentów w szkołach.

Czytaj więcej w Money.pl
"Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek" Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.
To najsurowsza taka ustawa Nowa ustawa o kontroli broni palnej ma zapobiegać masowym zabójstwom. A to nie koniec obostrzeń.
Zaskakująca decyzja Amerykanów Zmiana podejścia Amerykanów to efekt strzelaniny w Newtown. Od strzałów szaleńca zginęło 26 osób.
Tagi: broń w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz