Notowania

bronisław komorowski
20.11.2010 12:45

Obama zaprosił prezydenta. Data potwierdzona

Prezydent USA rozmawiał z Bronisławem Komorowskim w Lizbonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

{aktualizacja: 18:30]

*Podczas dzisiejszej rozmowy w Lizbonie prezydent USA Barack Obama zaprosił prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego do złożenia wizyty w Waszyngtonie. Ma do niej dojść 8 grudnia. Datę potwierdził prezydent RP. *

Na szczycie NATO w Lizbonie Obama dwukrotnie, zarówno w piątek jak i dziś rano, rozmawiał krótko z prezydentem Bronisławem Komorowskim, o czym donieśli fotoreporterzy obecni na sali na początku obrad plenarnych przywódców.

Początkowo nie było wiadomo kiedy dokładnie ma dojść do wizyty. Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że Komorowski uda się do Stanów Zjednoczonych jeszcze w grudniu tego roku. - _ Tak, mamy potwierdzoną datę, nastąpiło jej doprecyzowanie i bardzo się z tego cieszymy _ - powiedział minister na szczycie NATO w Lizbonie.

_ - Dwaj poważni politycy uzgodnili, że się odwiedzą, przeszukali kalendarze, uzgodnili termin i ten szczegół zostanie państwu przekazany przez Kancelarię Prezydenta _ - dodał Sikorski pytany, czy dojdzie do tej wizyty 8 grudnia. Kancelaria Prezydenta też nie potwierdzała tej daty. Po kilku godzinach sam prezydent poinformował o dacie wizyty. Ma mieć ona miejsce 8 grudnia.

Prezydent USA publicznie dziękował też na szczycie NATO _ przyjacielowi _ Radosławowi Sikorskiemu za poparcie nowego układu START z Rosją o redukcji broni nuklearnej, którego ratyfikację blokuje Partia Republikańska.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uklad;o;redukcji;zbrojen;coraz;blizej,83,0,601171.html) Układ o redukcji zbrojeń coraz bliżej

_ - Nikt nie jest bardziej świadomy potrzeby silnej, bezpiecznej i demokratycznej Europy niż nasi sojusznicy z Europy Środkowej. Mój przyjaciel minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski dobrze to ujął, mówiąc że nowy START - cytuję go - zwiększy bezpieczeństwo naszego kraju i Europy jako całości _ - miał powiedzieć Obama, według słów przekazanych zarówno przez polskich jak i natowskich dyplomatów.

Czytaj w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz