Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obiecali, że nie użyją siły wobec Wietnamu

0
Podziel się:

Taka deklarację złożył rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei, pytany o napięcia w relacjach z Wietnamem wokół spornego archipelagu na Morzu Południowochińskim.

Obiecali, że nie użyją siły wobec Wietnamu
(Luther Bailey/CC BY-NC-SA/Flickr)
bFfJIKLF

Taka deklarację złożył rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei, pytany o napięcia w relacjach z Wietnamem wokół spornego archipelagu na Morzu Południowochińskim.

_ - Nie zamierzamy użyć siły, ani grozić jej użyciem _ - oświadczył rzecznik podczas cyklicznej konferencji prasowej w Pekinie. Wyraził nadzieję, że zarówno Chiny jak i Wietnam zrobią więcej dla pokoju i stabilności w regionie.

Wietnam przeprowadził wczoraj u swoich wybrzeży Morza Południowochińskiego manewry wojskowe z użyciem ostrej amunicji. Stosunki między Pekinem a Hanoi są dość napięte z powodu niedawnych incydentów związanych z poszukiwaniem złóż gazu i ropy na wodach wokół wysp, do których prawa roszczą sobie obie strony.

bFfJIKLH

Wietnam twierdzi, że chiński statek przeciął kable podłączone do wietnamskich jednostek poszukiwawczych, a Chiny oskarżają statki wietnamskie o nielegalne wpłynięcie na wody terytorialne i narażenie na niebezpieczeństwo życia chińskich rybaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t88024.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tokio;ostrzega;pekin;tam;nie;plywajcie,101,0,789093.html) Tokio ostrzega Pekin: tam nie pływajcie Japończycy namierzyli chiński kuter patrolowy w pobliżu spornych wysp na Morzu Wschodniochińskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t84135.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/topory;i;mlotki;przeciw;strazy;przybrzeznej,138,0,788362.html) Topory i młotki przeciw straży przybrzeżnej Strażnicy zatrzymali na wodach Południowej Korei chiński kuter rybacki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t85567.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;musi;nacisnac;chiny;w;sprawie;korei;polnocnej,150,0,722326.html) Obama musi nacisnąć Chiny w sprawie Korei Północnej Amerykańska prasa sugeruje, że Biały Dom powinien być twardy wobec Kim Dzong Ila.
bFfJIKMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)