Notowania

rada naczelna psl
28.02.2009 11:29

Obraduje Rada Naczelna PSL

W sobotę przed południem zebrała się w Warszawie Rada Naczelna PSL. Ludowcy będą rozmawiać o bieżącej sytuacji w kraju i wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W sobotę przed południem zebrała się w Warszawie Rada Naczelna PSL. Ludowcy będą rozmawiać o bieżącej sytuacji w kraju i wyborach do Parlamentu Europejskiego. *

Rada wskaże też liderów list Stronnictwa w czerwcowych wyborach do PE.

Według szefa klubu PSL Stanisława Żelichowskiego Rada Naczelna będzie chciała określić skalę finansowania wyborów do europarlamentu, czyli ile pieniędzy będzie pochodziło od samej partii, a ile z wpłat własnych od kandydatów na europosłów.

Rada ustalić ma tez datę Krajowej Konwencji Wyborczej PSL, która ostatecznie zatwierdzi listy wyborcze tego ugrupowania do PE.

Oficjalne rekomendacje do "jedynek" na listach otrzymali m.in. wiceszef PSL Janusz Piechociński w Warszawie i wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski na Mazowszu. O mandat z Mazowsza będzie walczył także min. poseł Aleksander Sopliński.

Jedyny europoseł z PSL w obecnej kadencji PE Czesław Siekierski ubiegać się ma o mandat z okręgu obejmującego Małopolskę i woj. świętokrzyskie.

Rada Naczelna wysłucha też informacji o bieżącej sytuacji w kraju, którą zaprezentuje wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak. (PAP)

Tagi: rada naczelna psl, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz