Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania wyborcza
05.09.2011 06:05

Obywatele do Senatu prezentują kandydatów

Siedmiu kandydatów do Senatu, w tym jednego niezależnego, w ośmiu okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku zaprezentował Komitet Wyborczy Rafała Dutkiewicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Slawek/CC/Flickr)

Siedmiu kandydatów do Senatu, w tym jednego niezależnego, w ośmiu okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku zaprezentował Komitet Wyborczy Rafała Dutkiewicza *[na zdjęciu]. Wśród nich są profesorowie, samorządowcy i senator dwóch poprzednich kadencji.*

Spotkanie z udziałem sympatyków ruchu Obywatele do Senatu, którego liderem jest prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odbyło się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku Obywatele do Senatu startują pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Prezydent Wrocławia wystawił reprezentację w siedmiu okręgach jednomandatowych: Jerzego Zielińskiego (okręg nr 1) - powiat bolesławiecki, lubański, lwówecki i zgorzelecki; Adama Stanisława Myrdę (okręg nr 3) - powiat głogowski, legnicki, lubiński i polkowicki; Patryka Wilda (okręgu nr 4) - powiat wałbrzysko-świdnicki; prof. Jerzego Michała Makarczyka (okręg nr 5) - powiat dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki; Tomasza Misiaka, byłego senatora PO, (okręg nr 6) - powiaty wokół Wrocławia; prof. Tadeusza Lutego, byłego rektora Politechniki Wrocławskiej (okręg nr 7) z Wrocławia oraz wiceprezydenta Wrocławia Jarosława Obremskiego (okręg nr 8) - Wrocław.

W jedynym okręgu obejmującym powiat jaworski, kamiennogórski, złotoryjski i Jelenią Górę KWW Dutkiewicza poparł kandydata niezależnego - Zbigniewa Ładzińskiego z Jeleniej Góry.

Prezentację kandydatów Dutkiewicz zaczął od przypomnienie, że w ciągu ostatnich 20 lat Polska odniosła ogromny sukces, a zwłaszcza Polacy, _ ludzie prywatni _. Jednak według niego są dwie sfery, które w Polsce nie funkcjonują i trzeba je _ zreperować _. _ - Chodzi o sferę - społeczeństwa obywatelskiego, obywatelskiego uczestnictwa w życiu publicznym. Tę sferę trzeba zreperować _ - mówił Dutkiewicz.

Dodał, że druga sfera to sfera życia instytucjonalnego, bo _ w Polsce jest za dużo państwa _. Zaznaczył jednak, że instytucjonalną częścią państwa polskiego, której się powiodło są samorządy. _ - Samorządy są w stanie pokazać wiele przykładów sprawnego funkcjonowania _ - mówił Dutkiewicz.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t74587.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dojdzie;do;starcia;tuska;z;kaczynskim,185,0,902841.html) Dojdzie do starcia Tuska z Kaczyńskim? Platforma Obywatelska zaprasza Jarosława Kaczyńskiego do debaty wyborczej w programie _ Tomasz Lis na żywo _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t95799.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;ujawnil;kogo;poprze;w;wyborach,161,0,902817.html) Kwaśniewski ujawnił kogo poprze w wyborach Były prezydent zapowiedział, że będzie na spotkaniach z tymi kandydatami, których zna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t84950.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kuriozalna;kampania;jestem;zniesmaczony,122,0,902778.html) "Kuriozalna kampania. Jestem zniesmaczony" Marek Siwiec uważa, że zachowania przywódców PO i PiS to sztuka unikania się nawzajem, a prowadzona ten sposób kampania wyborcza jest daleka od realnych problemów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t86586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;popiera;bylego;ministra;na;senatora,110,0,902766.html) PiS popiera byłego ministra na senatora Poseł PiS Joachim Brudziński poinformował, że jego partia udzieliła rekomendacji niezależnemu kandydatowi na senatora w okręgu okołoszczecińskim Arturowi Balazsowi.
Tagi: kampania wyborcza, tomasz misiak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz