Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od marca Łódź będzie miała pięć nowych połączeń lotniczych

0
Podziel się

Oslo, Bristol, Brema, Gdańsk i Wrocław - to nowe kierunki, które od marca będą
obsługiwane przez Port Lotniczy Łódź im. Wł. Reymonta. W sezonie letnim Łódź będzie miała regularne
połączenia z trzynastoma miastami i dziewięć kierunków czarterowych.

bDBrXqYB

Oslo, Bristol, Brema, Gdańsk i Wrocław - to nowe kierunki, które od marca będą obsługiwane przez Port Lotniczy Łódź im. Wł. Reymonta. W sezonie letnim Łódź będzie miała regularne połączenia z trzynastoma miastami i dziewięć kierunków czarterowych.

Podczas konferencji prasowej poświęconej wchodzącemu w życie od marca letniemu rozkładowi lotów wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak nie ukrywał zadowolenia z faktu, że Łódź będzie miała lotnicze połączenia z Gdańskiem i Wrocławiem. To jedyne krajowe połączenia łódzkiego lotniska.

"Regularne połączenia krajowe to jest coś, na co czekaliśmy dosyć długo. Próbowaliśmy z różnymi partnerami. W końcu nowa polska linia zdecydowała się na uruchomienie dwóch połączeń - do Wrocławia i do Gdańska. Biznesowo to dobry początek i dobry kierunek" - powiedział Cieślak.

bDBrXqYD

Członek zarządu łódzkiego lotniska Mariusz Jachimek podkreślił, że loty do Gdańska i Wrocławia to właśnie "klasyczne połączenia biznesowe, funkcjonujące od poniedziałku do piątku". Od 26 marca do Wrocławia przez pięć dni w tygodniu będą po dwa loty. Do Gdańska w poniedziałki, środy i piątki również będą po dwa loty, a we wtorki i w czwartki po jednym.

Połączenia z Wrocławiem i Gdańskiem obsługiwać będzie polski przewoźnik OLT Express. Przeloty do Oslo, Bristolu i Bremy uruchomi natomiast Ryanair. Od 25 marca w niedziele i środy będzie można latać do Oslo; od 26 marca w poniedziałki i piątki do Bristolu a od 28 marca w środy i soboty do Bremy.

"W ub. roku mieliśmy ok. 23 regularnych połączeń tygodniowo, od letniego sezonu będzie ich ponad 50. To ponad 100-procentowy wzrost operacji tygodniowo. Będzie się to przekładało na mniej więcej 25-procentowy wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Mam nadzieję, że pozwoli nam to bardzo skutecznie rozpocząć wypełnianie nowego terminalu, który będzie oddany w tym roku" - powiedział prezes zarządu łódzkiego lotniska Przemysław Nowak.

Nowy terminal ma być oddany do użytku w kwietniu 2012 roku. Rocznie będzie mógł obsłużyć 1,5 mln pasażerów. Szacuje się, że jego użytkowanie będzie opłacalne, gdy w ciągu roku przez łódzkie lotnisko będzie przewijało się przynajmniej 800 tys. pasażerów. W 2012 roku ma ich być ok. 485 tys.(PAP)

bDBrXqYJ

duk/ je/

bDBrXqZe
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)