Notowania

wiadomości
15.04.2012 16:36

Od najbliższego weekendu - zmiana tras tramwajów w Katowicach

Od najbliższego weekendu zmienione zostaną trasy większości linii tramwajowych w Katowicach. To już kolejna reorganizacja komunikacji tramwajowej w mieście - w związku z przebudową katowickiego Rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od najbliższego weekendu zmienione zostaną trasy większości linii tramwajowych w Katowicach. To już kolejna reorganizacja komunikacji tramwajowej w mieście - w związku z przebudową katowickiego Rynku.

Według informacji organizującego komunikację w regionie Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, zmiany są następstwem zamknięcia wyjazdu tramwajów z Rynku w stronę dzielnicy Zawodzie. Od soboty na trasie Rynek-Zawodzie pojedzie tylko tymczasowa linia nr 40 obsługiwana dwukierunkowymi wozami. Początkowy przystanek tej linii znajdzie się na ul. Warszawskiej, między ul. Mielęckiego i Szkolną.

Razem z zamknięciem wyjazdu tramwajów z Rynku w stronę Zawodzia, zmieniony zostanie dotychczasowy przebieg jeżdżących tamtędy linii nr 6, 7, 14, 15 i 20. Zawieszona zostanie linia nr 13, której zadanie tymczasowo przejmie linia nr 7. Na tym odcinku znikną też pojedyncze kursy linii nr 11, 13, 16 i 33 - które wjeżdżały tamtędy na swoje stałe trasy, rozpoczynając lub kończąc pracę w zajezdni w Zawodziu.

Od sobotniego poranka linia nr 6 z Bytomia, zamiast do Zawodzia, będzie jeździła do Placu Wolności w centrum miasta. Linia nr 7 z Łagiewnik, zamiast jechać przez Rynek do Zawodzia, pojedzie do centrum Siemianowic Śląskich. Linia nr 13 zostanie zawieszona, a linie nr 14 z Mysłowic oraz 15 z Sosnowca, zamiast do centrum Katowic dojadą tylko do Zawodzia.

Linia nr 19 z bytomskiej dzielnicy Stroszek nadal będzie kursowała zmienioną trasą do Placu Wolności. Linia nr 20 z chorzowskiego Rynku pojedzie przez Placu Wolności i Rynek do pętli w dzielnicy Wełnowiec. Nowa tymczasowa linia nr 37 będzie kursowała ma trasie z Szopienic do Zawodzia, a linia nr 40 przejmie wszystkie kursy z Zawodzia do Rynku.

Przedstawiciele KZK GOP zapewniają, że mimo zmian w trasach linii 6, 7, 13, 14, 15, 19 i 20, nadal będzie można podróżować w ich pierwotnych relacjach na podstawie obowiązującego tam wcześniej odpowiedniego biletu - przesiadając się.

Umożliwi to np. pokonanie stałej trasy linii nr 6 z Katowic Brynowa do Bytomia (obecnie liniami nr 16 i 6 z przesiadką na katowickim rondzie) na jednym bilecie na trzy miasta lub trasy linii nr 14 Mysłowice - Wełnowiec (obecnie liniami 14, 40 i 7 - z przesiadkami w Zawodziu i na Rynku) na jednym bilecie na dwa miasta.

Na czas budowy rozjazdu, który pozwoli tramwajom linii nr 40 zmieniać kierunek jazdy w rejonie Rynku, od północy w nocy z piątku na sobotę do poniedziałkowego wczesnego poranka na odcinku między Placem Wolności a Zawodziem będzie kursowała autobusowa linia T-40.(PAP)

mtb/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz