Notowania

cypr
09.03.2010 09:31

Odnaleziono zwłoki byłego prezydenta Cypru

Trzy miesiące temu ciało Tassosa Papadopulosa zostało wykradzione z cmentarza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Grecka policja znalazła zwłoki byłego prezydenta Tassosa Papadopulosa. Jego ciało zostało wykradzione z cmentarza na przedmieściach Nikozji trzy miesiące temu, w przeddzień pierwszej rocznicy jego śmierci.

Jak podał rzecznik cypryjskiej policji Michalis Katsunodos, wyniki testów DNA potwierdziły we wtorek, że jest to ciało Papadopulosa.

Zwłoki odnaleziono na podstawie wskazówek anonimowego informatora na innym cmentarzu niż ten, gdzie doszło do zuchwałej kradzieży.

Katsunodos nie sprecyzował, czy odnalezione ciało było pogrzebane i w jakim było stanie.

Papadopulos był prezydentem Cypru w latach 2003-2008. W tym czasie cypryjscy Grecy odrzucili przygotowany przez Narody Zjednoczone projekt zjednoczenia Cypru, podzielonego od 1974 roku na Republikę Cypryjską (część grecką) i uznawaną jedynie przez Ankarę część turecką.
W lutym 2008 r. Papadopulos przegrał walkę o reelekcję z obecnym prezydentem Demetrisem Christofiasem. Kilka miesięcy później, 12 grudnia 2008 r., zmarł w wieku 74 lat na raka płuc.

Ciało Papadopulosa zostało wykradzione z grobu w przededniu pierwszej rocznicy jego śmierci. Nieznani sprawcy nie pozostawili prawie żadnych śladów, a ich motywy pozostają niewyjaśnione.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

dziś dłubię raport emigracyjny, jedyny dzień, w jaki mogę to zrobić.

tematycznie, poza tekstem Ani:

- Urząd Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencję poświęconą realizacji projektów związanych z szerokopasmowym dostępem do Internetu. Ale to raczej do odnotowania z wyciągnięciem tabelek i wykresów z licznych publikacji własnych.

majkowo:

- JK. Bielecki Wielkim Deregulatorem? Po co takie ciało? - z profesonomem. Albo - czy Pawlak idzie w odstawkę? - z posłem Problemikiem.

- Seremet podważa sens komisji śledczych, które szkodzą prokuraturze. Riposta cięta śledczego.

Tagi: cypr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz