Notowania

bronisław komorowski
22.07.2011 12:29

Odnaleziony doradca prezydenta czuje się dobrze

Doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar zaginął wczoraj na Elbrusie

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar w rozmowie z przedstawicielem ambasady RP w Moskwie stwierdził, że czuje się dobrze - głosi komunikat Kancelarii Prezydenta. Kuźniar wraz z towarzyszem zaginął wczoraj na Elbrusie. Odnaleźli ich przewodnicy.

_ W związku z tą sprawą Prezydent RP Bronisław Komorowski polecił urzędnikom Kancelarii Prezydenta RP stały kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Federacji Rosyjskiej - _głosi komunikat Kancelarii.

O sprawie poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti. Jak podała, przewodnicy znaleźli w piątek dwóch polskich alpinistów, którzy zaginęli wczoraj na Elbrusie. Około 5.20 czasu moskiewskiego w piątek przewodnicy znaleźli obu alpinistów w rejonie skał Lenza. Obaj żyją, obecnie ratownicy transportują ich do obozu - poinformował agencję RIA Nowosti rzecznik regionalnego wydziału Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji Kantemir Dawydow.

RIA Nowosti pisze, że obaj polscy alpiniści: 58-letni Roman Kuźniar i 65-letni Jacek Kranc - zaginęli na północnej ścianie Elbrusa.

Sygnał o ich zaginięciu nadszedł wczoraj około godz. 19.50 czasu moskiewskiego. Agencja RIA Nowosti pisała w nocy, że ostatni raz obu mężczyzn widziano wczoraj około 8 rano w rejonie skał Lenza razem z trzecim - 69-letnim Markiem Głogoczowskim, który odmówił kontynuowania wspinaczki i zawrócił wraz z inną grupą alpinistów.

Dwóch innych Polaków, ignorując ostrzeżenia o pogarszającej się pogodzie, kontynuowało wspinaczkę. Zaginieni alpiniści nie mieli ciepłej odzieży i żywności - napisała rosyjska agencja.

Na masyw Elbrus, który położony jest w zachodniej części łańcucha górskiego Kaukazu, składają się dwa szczyty: zachodni (wyższy) - 5642 m n.p.m. oraz wschodni - 5621. m n.p.m. Oba leżą na terenie Rosji - tuż przy granicy z Gruzją. _ _

Czytaj w Money.pl

_ _

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz