Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oenzetowska komisarz przestrzega przed uderzeniem militarnym na Syrię

0
Podziel się

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay przestrzegła w
poniedziałek przed uderzeniem militarnym na Syrię. Jej zdaniem taka operacja groziłaby wywołaniem
"pożogi" w regionie, ze znacznie większą niż dotąd liczbą ofiar śmiertelnych.

bEqsndgB

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay przestrzegła w poniedziałek przed uderzeniem militarnym na Syrię. Jej zdaniem taka operacja groziłaby wywołaniem "pożogi" w regionie, ze znacznie większą niż dotąd liczbą ofiar śmiertelnych.

Otwierając posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie Pillay wypowiedziała się też przeciwko dalszym dostawom broni do pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Podkreśliła, że w celu zakończenia syryjskiego konfliktu należy niezwłocznie przystąpić do negocjacji.

"Wspólnie z ONZ państwa muszą znaleźć sposób na nakłonienie toczących wojnę stron do zajęcia miejsca za stołem rokowań i położenia kresu rozlewowi krwi" - powiedziała komisarz.

bEqsndgD

Pillay oświadczyła, że jest "niewiele wątpliwości" co do tego, że w Syrii użyto broni chemicznej, ale że "wszelkie okoliczności i odpowiedzialność pozostają do wyjaśnienia". Jednocześnie zarzuciła społeczności międzynarodowej, że już dawno powinna była podjąć wspólne działania, by powstrzymać eskalację syryjskiego konfliktu. Zastrzegła jednak, że nie chodzi o reakcję militarną.

Komisarz przypomniała, że dotychczasowy bilans konfliktu syryjskiego, to ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych i ponad sześć milionów uchodźców i wypędzonych. Podkreśliła, że cierpienia syryjskiej ludności osiągnęły "niewyobrażalną skalę". (PAP)

az/ ap/

14539531 14540407 14539627

bEqsndhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)