Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ogłoszono program Wielkiego Tygodnia w Watykanie

0
Podziel się:

Program ceremonii Wielkiego Tygodnia pod
przewodnictwem Benedykta XVI ogłosił we wtorek Watykan. W
porównaniu z jego obchodami za pontyfikatu Jana Pawła II
wprowadzono tylko jedną dodatkową uroczystość - w Wielki Wtorek
zostanie odprawiona liturgia pokutna.

bEJsLlvp

Program ceremonii Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem Benedykta XVI ogłosił we wtorek Watykan. W porównaniu z jego obchodami za pontyfikatu Jana Pawła II wprowadzono tylko jedną dodatkową uroczystość - w Wielki Wtorek zostanie odprawiona liturgia pokutna.

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia, obchodzoną jako Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, o godzinie 9.30 papież odprawi mszę na Placu świętego Piotra.

11 kwietnia w Wielki Wtorek, który Benedykt XVI ogłosił Dniem Pokuty, amerykański kardynał James Francis Stafford będzie przewodniczyć w bazylice watykańskiej specjalnemu nabożeństwu, połączonemu z ceremonią spowiedzi wiernych.

bEJsLlvr

W Wielki Czwartek papież odprawi dwie msze - rano w bazylice świętego Piotra mszę Krzyżma Świętego z tradycyjnym obrzędem poświęcenia olejów używanych przy udzielaniu sakramentów. Po południu zaś papieska msza Wieczerzy Pańskiej w bazylice świętego Jana na Lateranie zainauguruje Triduum Paschalne.

W Wielki Piątek 14 kwietnia o godzinie 17 w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI będzie przewodniczył liturgii Męki Pańskiej i wysłucha kazania kaznodziei Domu Papieskiego, włoskiego kapucyna ojca Raniero Cantalamessy.

O godzinie 21.15 papież poprowadzi Drogę Krzyżową w Koloseum.

W Wielką Sobotę o godzinie 22 w bazylice watykańskiej Benedykt XVI odprawi mszę Wigilii Paschalnej, jedną z najdłuższych w roku liturgicznym.

bEJsLlvx

Przed południem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 16 kwietnia, w dniu swych 79. urodzin, na Placu świętego Piotra papież odprawi mszę, a po niej z balkonu bazyliki udzieli błogosławieństwa "Urbi et Orbi". Niemal dokładnie po roku powróci zatem na balkon, na którym pojawił się tuż po zakończeniu konklawe 19 kwietnia 2005 r.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

bEJsLlvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)