Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ok. 50 strażaków walczyło z pożarem w Gliwicach

0
Podziel się

#
dochodzą inf. o zakończeniu akcji i szczegóły
#

bEiuVAWd

# dochodzą inf. o zakończeniu akcji i szczegóły #

28.01. Katowice (PAP) - Ok. 50 strażaków walczyło z pożarem, jaki wybuchł w czwartek rano w Gliwicach w obiekcie magazynowym, w którym mieści się m.in. skład budowlany. Dach budynku zawalił się na trzy samochody i motocykl. Nikt nie ucierpiał.

Jak powiedziała PAP Aneta Gołębiowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, ogień objął niemal całą powierzchnię budynku o wymiarach 20 na 30 metrów, położonego przy ulicy Lotników.

bEiuVAWf

Płomienie naruszyły konstrukcję dachu, który zawalił się m.in. na zaparkowane wewnątrz trzy furgonetki - busy oraz motocykl. Wcześniej strażakom udało się wyprowadzić na zewnątrz innego busa.

Do akcji skierowano 13 jednostek - łącznie blisko 50 strażaków. Ok. godz. 8.30 udało im się opanować ogień na tyle, by podjąć próbę wejścia do środka.

Działania strażaków utrudniało silne zadymienie, związane m.in. z płonącymi wewnątrz materiałami łatwopalnymi i chemikaliami - ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Kilkugodzinna akcja gaśnicza zakończyła się przed południem.

Podczas pożaru nikomu nic się nie stało. Ogień spowodował jedynie straty materialne, które nie są jeszcze oszacowane. Zniszczony obiekt nie sąsiaduje z budynkami mieszkalnymi, nie było potrzeby ewakuacji ludzi. (PAP)

bEiuVAWl

mtb/ mab/ gma/

bEiuVAWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)