Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olbrzymie poparcie dla Tuska w Zachodniopomorskiem

0
Podziel się:

Partia potrzebuje teraz jedności, a Gowin jedynie ją deklaruje - uważa Magdalena Kochan.

Olbrzymie poparcie dla Tuska w Zachodniopomorskiem
(Reporter Poland)
bEJlxOzp

Przeważająca większość zachodniopomorskiej PO - ponad 90 procent - opowiada się za wyborem Donalda Tuska na szefa partii - powiedziała posłanka PO Magdalena Kochan po spotkaniu Tuska z członkami regionalnych struktur Platformy, które odbyło się w Koszalinie.

Spotkanie miało charakter zamknięty, po jego zakończeniu Tusk nie rozmawiał z dziennikarzami. Według Kochan poruszono na nim m.in. temat sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie PO.

_ - Przeważająca większość zachodniopomorskiej PO opowiada się za dotychczasowym i niekwestionowanym przewodniczącym partii _ - mówiła Kochan. Jej zdaniem Tusk może liczyć w regionie na ponad 90-proc. poparcie.

bEJlxOzr

Według Kochan Tusk nie mówił podczas spotkania o Jarosławie Gowinie, który jest jego konkurentem w walce o przywództwo w PO.

Zdaniem posłanki partia potrzebuje teraz jedności a Gowin jedynie ją deklaruje. Odniosła się w ten sposób do piątkowego głosowania w sprawie rządowego projektu dot. zawieszenia progu ostrożnościowego, w którym Gowin a także John Godson i Jacek Żalek wstrzymali się od głosu. - _ Gdyby Gowinowi naprawdę zależało na kwestiach finansowych, jak mówi, przedstawiłby wcześniej swój plan na nie lub podporządkowałby się dyscyplinie klubowej w głosowaniu _ - oceniła Kochan.

Szef PO zadeklarował w piątek, że przed wyborami na przewodniczącego Platformy chce spotkać się z liderami partii z każdego województwa. Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział wcześniej PAP, że premier ma zaplanowany cykl spotkań z szefami kół Platformy, których w kraju jest 1800.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Tusk walczy o utrzymanie władzy Rozmowa z szefami kół PO z Warszawy i Mazowsza to pierwsze z cyklu spotkań premiera z szefami kół Platformy, których w kraju jest 1800.
Jest kandydatura Gowina, ale Tuska nie ma Kandydatura Jarosława Gowina na przewodniczącego PO została oficjalnie zgłoszona do komisji wyborczej Platformy, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii.
Schetyna z Tuskiem razem dla dobra PO Platforma Obywatelska potrzebuje zgodnej współpracy, by wygrać wybory europejskie w 2014 r.; ofensywa polityczna PO nastąpi już we wrześniu - zapowiedział wiceszef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił też o dobrych relacjach łączących go z premierem Donaldem Tuskiem.
bEJlxOzS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)