Notowania

wiadomości
15.06.2012 10:36

Olsztyn: Paweł Wakarecy wystąpi z recitalem fortepianowym

Laureat Konkursu Chopinowskiego Paweł Wakarecy wystąpi w piątek z recitalem w Olsztynie. Jego występ zakończy cykl mistrzowskich recitali fortepianowych, które odbywały się przez cały sezon artystyczny w warmińsko-mazurskiej filharmonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Laureat Konkursu Chopinowskiego Paweł Wakarecy wystąpi w piątek z recitalem w Olsztynie. Jego występ zakończy cykl mistrzowskich recitali fortepianowych, które odbywały się przez cały sezon artystyczny w warmińsko-mazurskiej filharmonii. *

Pianista z Torunia wykona podczas piątkowego koncertu preludia, nokturny, mazurki Fryderyka Chopina a także Sonatę A-dur Mozarta i Wielki Polonez Fis-dur Juliusza Zarębskiego.

25 -letni Wakarecy już jako dziewięciolatek zaczął występować i zdobywać laury na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży. W 2007 roku został laureatem nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W 2009 roku dostał się do finału Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Do tej pory olsztyńscy melomani mogli wysłuchać wielu znanych pianistów występujących w cyklu mistrzowskich recitali fortepianowych. W warmińsko-mazurskiej filharmonii w tym sezonie wystąpili: Beata Bilińska, Marek Tomaszewski, Leszek Możdżer, siostry Anna i Ines Walachowski oraz Kevin Kenner. (PAP)

ali/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz