Notowania

wiadomości
08.10.2012 12:35

Olsztyn: Przeprowadzka sądu rejonowego rozpocznie się 31 października

31 października rozpocznie się przeprowadzka sądu rejonowego w Olsztynie do tymczasowych pomieszczeń, które na czas remontu zastąpią dotychczasową siedzibę. Generalny remont budynku sądu potrwa trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz

31 października rozpocznie się przeprowadzka sądu rejonowego w Olsztynie do tymczasowych pomieszczeń, które na czas remontu zastąpią dotychczasową siedzibę. Generalny remont budynku sądu potrwa trzy lata.

Kierownictwo olsztyńskiego sądu rejonowego podało już harmonogram przeprowadzki wszystkich wydziałów sądu i jego części administracyjnej.

Prawie wszystkie wydziały sądu zostaną przeniesione z budynku w ścisłym centrum miasta przy ulicy Dąbrowszczaków do budynku należącego do jednej z niepublicznych olsztyńskich szkół wyższych przy ulicy Artyleryjskiej, na terenie dawnej jednostki wojskowej, niedaleko kolejowego dworca zachodniego w Olsztynie.

Przenoszenie wydziałów rozpocznie się 31 października i potrwa do połowy grudnia tego roku. Do budynku na ulicę Artyleryjską przeniosą się: dwa wydziały karne i dwa cywilne, wydziały gospodarczy, rodzinny i dla nieletnich oraz ksiąg wieczystych. Wydział pracy i ubezpieczeń społecznych tymczasową siedzibę będzie miał przy ulicy Partyzantów.

Przez trzy lata, czyli na czas remontu, wszystkie postępowania sądu rejonowego będą prowadzone w tymczasowej siedzibie. Pod koniec grudnia rozpocznie się kapitalny remont sądu rejonowego przy ulicy Dąbrowszczaków.

Jak mówił wcześniej PAP wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Piotr Mądry, przeprowadzka będzie trudnym przedsięwzięciem. Samo archiwum sądowe zawiera prawie 4 kilometry akt. W olsztyńskim sądzie rejonowym pracuje ponad 300 osób.

Generalny remont siedziby sądu rejonowego ma kosztować 38 mln zł. W czasie modernizacji wymienione mają zostać wszystkie instalacje, stolarka okienna i drzwiowa, a wnętrza i schody przebudowane. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; zainstalowana zostanie winda. Uruchomiony ma być także system do cyfrowej rejestracji rozpraw.

Sąd Rejonowy w Olsztynie mieści się w ścisłym centrum miasta; jego gmach sąsiaduje z nowo wybudowanym sądem okręgowym i aresztem śledczym. Gmach sądu rejonowego nie był remontowany od czasu pożaru w 1976 roku. (PAP)

ali/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz