Notowania

prezydent
02.03.2009 14:11

Olsztyn: Radni PO mają wspierać nowo wybranego prezydenta, ale nie współrządzić

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i szef regionalnej PO Jacek Protas zapowiedział, że radni miejscy tej partii będą wspierać nowo wybranego prezydenta Piotra Grzymowicza w działaniach na rzecz dobra miasta. Zastrzegł jednak, że PO na pewno nie będzie współrządziła miastem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i szef regionalnej PO Jacek Protas zapowiedział, że radni miejscy tej partii będą wspierać nowo wybranego prezydenta Piotra Grzymowicza w działaniach na rzecz dobra miasta. Zastrzegł jednak, że PO na pewno nie będzie współrządziła miastem. *

Popierany przez PSL Grzymowicz wygrał w niedzielę wybory prezydenta Olsztyna zdobywając 60,17 proc głosów. Krzysztof Krukowski z PO otrzymał 39,83 proc.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej wyniki wyborów Protas powiedział, że pogratulował już Grzymowiczowi zwycięstwa i zadeklarował dobrą współpracę na linii marszałek- prezydent Olsztyna.

"Radni PO na pewno będą wspierać te wszystkie działania, które będą dobre dla rozwoju Olsztyna. Inicjatywa leży po stronie zwycięzcy" - podkreślił Protas. Zastrzegł jednak, że Platforma nie będzie na pewno współrządziła miastem i przyjmowała stanowiska wiceprezydentów.

"Jeśli chodzi o władze Olsztyna, ta współpraca byłaby bardzo trudna. Grzymowicz zebrał już siły, mam na myśli PiS i SLD" - ocenił Protas.

Obecny na konferencji Krukowski podziękował wyborcom, którzy oddali na niego głosy. Powiedział, że nadal pozostaje do dyspozycji Platformy i będzie wspierał partię w działaniach na rzecz miasta.

Protas powiedział, że w poniedziałek wieczorem spotyka się z klubem radnych miejskich PO, by rozmawiać o współpracy samorządowców z Grzymowiczem. Natomiast w środę szef regionalnej PO jedzie do Warszawy, gdzie o wynikach wyborów w Olsztynie będzie rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem. (PAP)

ali/ la/ jra/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz