Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olsztyn: Radny z zarzutami naruszenia nietykalności policjantów

0
Podziel się:

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, znieważenia oraz
kierowania wobec nich gróźb postawiła prokuratura rejonowa olsztyńskiemu radnemu miejskiemu
Jarosławowi Sz. Samorządowiec nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, znieważenia oraz kierowania wobec nich gróźb postawiła prokuratura rejonowa olsztyńskiemu radnemu miejskiemu Jarosławowi Sz. Samorządowiec nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Poinformował o tym PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.

Sprawa dotyczy incydentu, do jakiego doszło w sobotę późnym wieczorem w centrum Olsztyna. Policję o awanturującej się grupie mężczyzn powiadomił taksówkarz.

48-letni Jarosław Sz., jego 28-letni syn Rafał Sz. oraz ich znajomy chcieli wsiąść do zamówionej taksówki, jednak taksówkarz odmówił wykonania kursu, gdyż mężczyźni byli pijani. Wówczas syn radnego zaczął się awanturować, kopać taksówkę, a z wezwanymi na miejsce policjantami szarpać i ich wyzywać. Gdy policjanci skuli 28-latka kajdankami, funkcjonariuszy zaatakował jego ojciec Jarosław Sz. Ojciec i syn trafili do komendy miejskiej policji. Tam dalej wyzywali policjantów, a Jarosław Sz. próbował groźbami zmusić ich, by zwolnili jego i syna do domu. Gdy to nie odniosło skutku, samorządowiec opluł jednego z policjantów.

Mężczyźni odmówili badania alkomatem, więc pobrano od nich krew na zawartość alkoholu. Nie ma jeszcze wyników tego badania.

Jak podał prokurator Orzechowski, podejrzani w czasie przesłuchania przez prokuratora nie przyznali się do zarzutów, odmówili też złożenia wyjaśnień.

Radny w rozmowie z PAP powiedział, że "teraz nie będzie komentował sprawy, zrobi to, gdy złoży wyjaśnienia na policji i skonsultuje się z prawnikiem".

Jarosław Sz. został wybrany do rady miejskiej Olsztyna w 2010 roku z komitetu wyborczego wyborców byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego.(PAP)

ali/ itm/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)