Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olsztyn: Za ponad 10 mln zł powstanie Park Centralny

0
Podziel się

W Olsztynie powstaje Park Centralny, miejsce, gdzie już jesienią będzie
można aktywnie spędzać wolny czas. Park budowany w zakolu rzeki Łyny, ma łączyć się z dużą strefą
rekreacyjno- wypoczynkową zwaną olsztyńskimi plantami. Koszt inwestycji to 10,7 mln zł.

bErdHnsl

W Olsztynie powstaje Park Centralny, miejsce, gdzie już jesienią będzie można aktywnie spędzać wolny czas. Park budowany w zakolu rzeki Łyny, ma łączyć się z dużą strefą rekreacyjno- wypoczynkową zwaną olsztyńskimi plantami. Koszt inwestycji to 10,7 mln zł.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka urzędu miasta Aneta Szpaderska, wykonawca, czyli firma budowlana Prasbet z Grudziądza, uzyskał pozwolenie na roboty budowlane i teraz trwa budowa chodników i ścieżek rowerowych. Powstaje także infrastruktura elektryczna oraz kanalizacja deszczowa. W parku powstaną wkrótce podświetlane fontanny, rzeźby oraz kładki przez rzekę Łynę, przystań kajakowa i plac centralny, gdzie będą przecinały się wszystkie ścieżki parku. Zostaną postawione ławki oraz wybudowany plac zabaw i mini amfiteatr. W parku zostanie zainstalowany monitoring i oświetlenie.

Park Centralny powstaje w śródmieściu. Przez lata 12-hektarowy teren, znajdujący się w pobliżu galerii handlowej i urzędu marszałkowskiego, był niezagospodarowany. Dawniej znajdowały się tam ogródki działkowe i gazownia.

bErdHnsn

Władze Olsztyna chcą, by Park Centralny, który ma powstać do listopada tego roku, stał się wizytówką miasta. Ma być także fragmentem dużej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej - olsztyńskich plant, które otaczałyby starówkę i podzamcze i dochodziły do olsztyńskiego lasu miejskiego, największego w Europie terenu leśnego, położonego w granicach miasta. (PAP)

ali/ amac/

bErdHnsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)