Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ONZ: Protest Tybetańczyków przeciwko chińskim rządom

0
Podziel się

Kilku tybetańskich aktywistów wspięło się we wtorek na rusztowanie
przy Pałacu Narodów, siedzibie ONZ we Genewie, w proteście przeciwko rządom Chin w Tybecie. Na ten
dzień w oenzetowskiej Radzie Praw Człowieka zaplanowany jest przegląd sytuacji w Chinach.

bErvQiCZ

Kilku tybetańskich aktywistów wspięło się we wtorek na rusztowanie przy Pałacu Narodów, siedzibie ONZ we Genewie, w proteście przeciwko rządom Chin w Tybecie. Na ten dzień w oenzetowskiej Radzie Praw Człowieka zaplanowany jest przegląd sytuacji w Chinach.

Demonstranci rozwinęli transparent z wezwaniem do ONZ, by stanęła w obronie Tybetu. Według Reutersa są to członkowie organizacji Studenci dla Wolnego Tybetu. Przedstawiciele ONZ na razie nie skomentowali tego zajścia.

Oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua opublikowała we wtorek białą księgę rządu w Pekinie, w której podkreślono, że polityka władz Chin wobec Tybetu jest właściwa, zapewniła ona Tybetańczykom stabilny rozwój i rozkwit kultury i że nie ma od niej odwrotu.

bErvQiDb

Napięcia w Tybecie są najwyższe od lat po serii samopodpaleń dokonanych przez tybetańskich mnichów,; rząd centralny w Pekinie zareagował na te incydenty, zaostrzając środki bezpieczeństwa.

Według obserwatorów objęciu władzy przez nowego prezydenta Chin Xi Jinpinga wiosną bieżącego roku towarzyszyły nadzieje na złagodzenie oficjalnej polityki wobec Tybetu; wskazywano, że ojciec nowego przywódcy był blisko związany z dalajlamą. Nadzieje te okazały się jednak płonne. (PAP)

az/ ap/

14861355 arch.

bErvQiDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)