Notowania

wiadomości
23.08.2013 17:00

Opole: Nagrodzono laureatów konkursu "Opolskie kwitnące"

Wieś Rogów Opolski, gospodarstwo agroturystyczne z Centawy oraz zagroda państwa Blachucik z Zimnic Wielkich - to najpiękniej ukwiecone miejsca w regionie. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Opolskie kwitnące".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieś Rogów Opolski, gospodarstwo agroturystyczne z Centawy oraz zagroda państwa Blachucik z Zimnic Wielkich - to najpiękniej ukwiecone miejsca w regionie. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Opolskie kwitnące".

Konkurs jest organizowany już od pięciu lat i jest jednym z elementów strategii marketingowej województwa opolskiego. W tym roku do konkursu zgłosiło się 26 podmiotów, a wizytacje jurorzy przeprowadzili w czerwcu i lipcu. Nagrody wręczył w piątek laureatom marszałek województwa Józef Sebesta.

W kategorii "Najpiękniej ukwiecona wieś zwyciężył Rogów Opolski. Wioskę doceniono za ogólny wygląd, w tym zharmonizowanie z otoczeniem, czystość, wielobarwność i wielogatunkowość.

"Mamy już plany na to, jak jeszcze upiększyć naszą wieś. Koło szkoły chcemy postawić wóz drabiniasty, odnowić go i udekorować kwiatami. Obok zrobimy zadaszone miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli sobie odpocząć" - zapowiedziała sołtys Rogowa Opolskiego Dorota Koczula.

W kategorii "Obiekt prywatny" zwyciężyło gospodarstwo Teresy i Krzysztofa Blachucik z Zimnic Wielkich. Wyróżniło się ono m.in. czystością i estetyką, różnorodnością gatunków kwiatów. "Ogród mamy od 18 lat i z roku na rok staramy się w nim coś upiększać" - powiedziała Teresa Blachucik.

Wśród "Obiektów dostępności publicznej" bezkonkurencyjne okazało się Gospodarstwo Agroturystyczne "Nad Stawem" Jerzego i Krystyny Knopek w Centawie. Doceniono je m.in. za zharmonizowanie z krajobrazem, estetykę i sposób zagospodarowania przestrzeni. "Możemy się pochwalić rosnącą liczbą turystów. Obejście jest duże i potrzeba wielu kwiatów, by je obsadzić. Musimy się sporo nagłówkować, by to wszystko dobrze rozplanować" - mówi Krystyna Knapek.

Konkurs organizuje co roku Zarząd Województwa Opolskiego. Celem jest wyłonienie najpiękniej ukwieconych wspólnot wiejskich, zadbanych posesji prywatnych oraz obiektów publicznych. Konkurs ma zachęcić mieszkańców do udziału w tworzeniu pozytywnego wizerunku najbliższego otoczenia. Ma też promować tradycyjną zabudowę opolskiej wsi oraz jej walory przyrodnicze. (PAP)

mtn/ je/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz