Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: Od marca bilety dla dzieci i młodzieży za złotówkę

0
Podziel się

Od marca dzieci i młodzież z Opola będzie płacić złotówkę za bilety do
miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych. We wtorek miejscy radni jednogłośnie
zaakceptowali pakiet zniżek w ramach programu "Opolska Rodzina".

bErwAnOt

Od marca dzieci i młodzież z Opola będzie płacić złotówkę za bilety do miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych. We wtorek miejscy radni jednogłośnie zaakceptowali pakiet zniżek w ramach programu "Opolska Rodzina".

Program "Opolska Rodzina" skierowany jest do rodzin mieszkających na terenie Opola, bez względu na to, czy mają jedno, czy więcej dzieci. Warunkiem jest, by rodzice bądź opiekunowie prawni dzieci byli zameldowani i rozliczali się z podatku dochodowego w tym mieście.

W ramach pakietu od 1 marca bilet wstępu dla każdego dziecka czy nastolatka do 18 roku życia do miejskich instytucji kultury i sportu będzie kosztować złotówkę. Na razie program obejmie trzy opolskie baseny, lodowisko, ogród zoologiczny i Galerię Sztuki Współczesnej.

bErwAnOv

Szef klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta Zbigniew Kubalańca powiedział PAP we wtorek, że od połowy stycznia karty będą wydawane chętnym w opolskim ratuszu. Polityk dodał, że w budżecie miasta na 2014 rok na ten cel zabezpieczono pół mln zł.

Program ma wpierać rodziny, pomagać im w tworzeniu dobrych warunków życia i rozwoju, ułatwiać dostęp do kultury, sportu, rekreacji oraz usług oferowanych przez miejskie jednostki a także zwiększać szanse rozwojowe dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

"Chodzi też o to, by opolskie rodziny mogły wspólnie spędzać czas w miejskich instytucjach, by dzieci były zdrowsze - bo większość zniżek dotyczy obiektów sportowych - i by więcej pieniędzy zostawało w kieszeniach opolskich rodzin" - mówił Kubalańca.

Marcin Ociepa z koalicyjnego klubu Razem dla Opola dodał, że wiele samorządów w Polsce wprowadza karty 3+, premiujące rodziny wielodzietne. "My w Opolu uważamy, że Polska, będąc w ogonie państw świata w kwestiach demograficznych, powinna postawić na agresywną politykę prorodzinną. Stąd pomysł biletów za złotówkę dla wszystkich dzieci" - powiedział. Dodał, że koszt biletów dla rodziców pozostaje bez zmian.

bErwAnOB

Według Piotra Mielca z klubu radnych SLD program nie wpłynie na demografię, ale z pewnością pomoże w bieżącym funkcjonowaniu rodzin i pokaże, że miasto jest im przyjazne.

Violetta Porowska z klubu PiS powiedziała, że pomysł zniżek był na tak słuszny, że kluby odłożyły na bok polityczne spory.

Program "Opolska Rodzina" ma obowiązywać w latach 2014-2018.

Województwo opolskie tworzy Opolską Kartę Rodziny i Seniora, która wprowadzi powszechne ulgi i zniżki wspierające rodziny oraz osoby starsze przy opłatach za usługi publiczne. Chodzi głównie o instytucje podległe samorządom, ale również o podmioty prywatne. Karta ma obowiązywać od połowy przyszłego roku. Na razie współpracę w tym zakresie - prócz samorządu województwa - zadeklarowało 59 z 71 opolskich gmin. (PAP)

bErwAnOC

kat/ abr/

bErwAnOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)