Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: PiS nie poprze żadnego z kandydatów w drugiej turze

0
Podziel się

Opolskie PiS, którego kandydatka zajęła trzecie miejsce w wyborach na
prezydenta Opola, nie zamierza poprzeć żadnego z uczestników drugiej tury. Zmierzą się w niej
urzędujący prezydent Ryszard Zembaczyński, i kandydat SLD, poseł Tomasz Garbowski.

bEhyXBcR

Opolskie PiS, którego kandydatka zajęła trzecie miejsce w wyborach na prezydenta Opola, nie zamierza poprzeć żadnego z uczestników drugiej tury. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Ryszard Zembaczyński, i kandydat SLD, poseł Tomasz Garbowski.

Lider opolskiego PiS, Sławomir Kłosowski powiedział na konferencji prasowej, że PiS nie poprze żadnego z kandydatów na prezydenta Opola. Podkreślił, że prezydentura Zembaczyńskiego "nie jest szczytem marzeń, i nie gwarantuje rozwoju Opola", a poparcie dla Garbowskiego jest wykluczone, ze względu na "lewicowe konotacje w kontekście Leszka Pogana". Kłosowski zaznaczył, że Garbowski był asystentem Pogana - b. prezydenta Opola i późniejszego wojewody opolskiego, obecnie odsiadującego wyrok za korupcję.

Po ogłoszeniu wyników kandydatka PiS Violetta Porowska, która zdobyła mandat radnego, powiedziała, że poprze w drugiej turze prezydenta Zembaczyńskiego. Później na konferencji prasowej szef opolskiego PiS oświadczył, że jego partia nie poprze żadnego z uczestników drugiej tury, a taka decyzja zapadła po konsultacjach z nowo wybranymi radnymi miejskimi PiS.(PAP)

bEhyXBcT

jsz/ la/ jbr/

bEhyXBdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)