Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opole: Rozpoczyna się Opole Songwriters Festiwal

0
Podziel się:

Opole Songwriters Festival - międzynarodowy projekt muzyczny, który ma
promować nurt singer/songwriter - od czwartku w Opolu. W trakcie imprezy wystąpią artyści m.in. ze
Stanów Zjednoczonych, Australii, Włoch, Niemiec i Czech.

bEEvXVXF

*Opole Songwriters Festival - międzynarodowy projekt muzyczny, który ma promować nurt singer/songwriter - od czwartku w Opolu. W trakcie imprezy wystąpią artyści m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Włoch, Niemiec i Czech. *

Druga edycja Opole Songwriters Festiwal trwać będzie do niedzieli.

"Każdego wieczoru dwóch artystów będzie miało okazję się zaprezentować. W trakcie pierwszej edycji mieliśmy większość polskich twórców, teraz jest przewaga muzyków zza granicy" - powiedział PAP dyrektor artystyczny imprezy Roman Szczepanek.

bEEvXVXH

Nurt singer/songwriter skupia artystów, którzy sami piszą zarówno teksty jak i muzykę. Także sami produkują i wydają swoje płyty. Nie pracuje nad nimi sztab ludzi, tylko większość rzeczy robią indywidualnie. Gitara nie jest jedynym atrybutem songwritera. Na festiwalu wystąpią nie tylko soliści, ale także zespoły. Wśród gatunków muzycznych będzie można usłyszeć zarówno dźwięki alternatywne jak i elektroniczne - informują organizatorzy.

Jako przykład songwritera organizatorzy wskazują Tomka Makowieckiego, który wystąpi w niedzielnym finale imprezy. Jego nowa płyta "Moizm". jest w większości elektroniczna. Makowiecki zaczynał od występów solo. Później nagrał płytę z muzykami Myslovitz pod szyldem No No No.

"To jest autorska, specyficzna muzyka, dlatego staramy się promować ten nurt. Artyści sami się do nas zgłaszają, i to z całego świata. Mamy już chętnych do wystąpienia na przyszłorocznej edycji imprezy" - powiedział PAP Roman Szczepanek.

Jak dodał, na festiwalu występują zarówno artyści, którzy są na początku kariery, jak też tacy, którzy w pewnych kręgach są postaciami kultowymi, np. Ryland Bouchard ze Stanów Zjednoczonych.

bEEvXVXN

Opole Songwriters Festival 2013 odbywać się będzie w najbardziej reprezentatywnych opolskich salach koncertowych - Filharmonii Opolskiej i Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, ale także w klubokawiarniach.

Do tej pory w ramach projektu OSF wysta?pili m.in. James Harries (UK), Phillip Bracken (AU), Peter J. Birch (PL), Graftmann (PL), Leman Acoustic (PL). Lilly Hates Roses (PL), Oh Ohio (PL), Marek Jałowiecki (PL), Janek Samołyk (PL) i Jarek Shadok (PL). (PAP)

mtn/ abe/

bEEvXVYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)