Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolska obwodnica zamknięta do połowy przyszłego tygodnia

0
Podziel się

Na jezdni obwodnicy północnej Opola wciąż stoi woda. Na miejscu pracuje
wysokowydajna pompa, jednak otwarcia drogi można się spodziewać najwcześniej w połowie przyszłego
tygodnia - powiedział w środę PAP rzecznik prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha.

bEgxDqWd

Na jezdni obwodnicy północnej Opola wciąż stoi woda. Na miejscu pracuje wysokowydajna pompa, jednak otwarcia drogi można się spodziewać najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia - powiedział w środę PAP rzecznik prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha.

Obwodnicę zalały wezbrane wody Odry, które wlały się na teren tzw. polderu Żelazna. "W najniższym miejscu przebiegu obwodnicy wciąż na jezdni utrzymuje się kilkadziesiąt centymetrów wody. Pracuje wysokowydajna pompa, ale woda opada bardzo powoli" - zaznaczył rzecznik.

Dodał, że przywrócenie ruchu na obwodnicy będzie wymagało dokładnego sprawdzenia stanu jezdni i nasypu, który może być podmyty, i na pewno jest mocno nasiąknięty wodą. "Zanim pozwolimy samochodom tam wjechać, musimy przeprowadzić szczegółową ekspertyzę, bo nawet jeśli pozornie wszystko będzie w porządku, to ciężar aut mógłby spowodować uszkodzenie nasypu" - ocenił Pietrucha.

bEgxDqWf

Zamknięcie obwodnicy spowodowało, że cały ruch samochodów, które wcześniej omijały miasto, przebiega przez centrum Opola. Służby miejskie próbują ograniczyć ruch - szczególnie ciężarówek - poprzez wytyczenie nowego objazdu dla samochodów jadących ze Wschodu na Zachód.

"Ruch tranzytowy od strony Katowic i Częstochowy jest kierowany obecnie na drogę na Czarnowąsy, przez Dobrzeń Wielki, Popielów, most przez Odrę w Mikolinie do Skorogoszczy, gdzie samochody wjeżdżają na drogę krajową 94 w kierunku Brzegu" - relacjonował rzecznik. (PAP)

jsz/ itm/ mag/

bEgxDqWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)