Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: Kara więzienia za bestialskie zabicie szczeniąt

0
Podziel się

Koźle (PAP) - Na 8 miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu
mężczyznę, któremu zarzucono zabicie czterech szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna
dostał też 5-letni zakaz posiadania zwierząt domowych - podało biuro prasowe Sądu Okręgowego w
Opolu.

bErIPyBN

Koźle (PAP) - Na 8 miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu mężczyznę, któremu zarzucono zabicie czterech szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna dostał też 5-letni zakaz posiadania zwierząt domowych - podało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Opolu.

Wyrok został wydany we wtorek.

Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu dodała, że skazany mężczyzna - mieszkaniec jednej z miejscowości pod Kędzierzynem-Koźlem - ma także zapłacić 500 zł nawiązki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kędzierzynie-Koźlu.

bErIPyBP

Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Mężczyzna, za pomocą foliowego worka i pnia drzewa, zabił cztery z siedmiu kilkudniowych szczeniąt. Pozostałe były w tak złym stanie, że trzeba je było uśpić. Pisk żywych jeszcze zwierząt usłyszał przebywający w pobliżu mężczyzna, który powiadomił o tym policję. Ta ustaliła sprawcę. Postawiono mu zarzut bestialskiego zabicia psów.

Prokuratura i oskarżyciel posiłkowy - przedstawicielka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Kędzierzynie-Koźlu Agnieszka Kapica - domagali się dla mężczyzny czterech miesięcy więzienia. Sąd wymierzył jednak we wtorek wyższą karę.

Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

kat/ bos/ mow/

bErIPyCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)