Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opolskie: Utrudnienia dla kierowców w związku z protestem na DK 46

0
Podziel się:

Ok. 30 osób z Sosnówki, Niemodlina i Tułowic protestuje na DK nr 46 w
miejscowości Sosnówka (Opolskie), przechodząc przez przejście dla pieszych. W ten sposób chcą
zwrócić uwagę na brak działań związanych z obwodnicą Niemodlina. Policja zorganizowała objazdy.

Ok. 30 osób z Sosnówki, Niemodlina i Tułowic protestuje na DK nr 46 w miejscowości Sosnówka (Opolskie), przechodząc przez przejście dla pieszych. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na brak działań związanych z obwodnicą Niemodlina. Policja zorganizowała objazdy.

Organizatorzy protestu chcą zainteresować opinię publiczną sprawą obwodnicy Niemodlina i wywrzeć presję na osoby decyzyjne w kraju - powiedział PAP Tomasz Hrycaj ze Społecznego Komitetu Mieszkańców ds. Obwodnicy Niemodlina.

Przedstawiciel Komitetu zaznaczył, że jeśli piątkowy protest nie odniesie skutku i impas ws. budowy obwodnicy nadal będzie trwał, to komitet ma zamiar powtarzać tego typu blokady. Kolejna miałaby odbyć się tuż po nowym roku w Niemodlinie, następne z częstotliwością co miesiąc.

"Jeśli i to nic nie da, będziemy maszerować po przejściach co tydzień" - powiedział Hrycaj.

Do protestu dołączyli też działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz powiedział PAP, że w planie budowy dróg na lata 2011-2015 obwodnice Kędzierzyna-Koźla, Myśliny i Bąkowa na Opolszczyźnie były wymienione wśród tych, które mogą się rozpocząć do roku 2013, a Nysy i Niemodlina po 2013 roku.

Zaznaczył jednak, że do planów ich budowy będzie można wrócić, gdy znany będzie budżet Polski w nowej unijnej perspektywie w latach 2014-2020.

"Ze swojej strony mamy wszystkie niezbędne dokumenty i projekty potrzebne do budowy obwodnic Nysy i Niemodlina. Wiemy też, że są one bardzo potrzebne dla tych miast" - zapewnił Wandrasz.

Miejscowość Sosnówka położona pomiędzy Niemodlinem, a węzłem autostradowym w Prądach przy autostradzie A4.

Policja zorganizowała objazdy. Jadący od strony Nysy powinni kierować się na Lewin Brzeski do drogi nr 94, a z Opola - również drogą 94 - na Brzeg i Lewin Brzeski w stronę Nysy. Samochody osobowe mogą też jechać z Opola przez Komprachcice i Szydłów - poinformował naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Opolu Dariusz Krzewski. (PAP)

kat/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)