Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opolskie: Wrocławski RZGW remontuje jaz w Brzegu

0
Podziel się:

Wrocławski Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej remontuje jaz na Odrze w
Brzegu. Inwestycja warta jest 3 mln zł. Jej celem jest zachowanie odpowiednich głębokości
tranzytowych na Odrzańskiej Drodze Wodnej i poprawa bezpieczeństwa powodziowego Brzegu.

Wrocławski Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej remontuje jaz na Odrze w Brzegu. Inwestycja warta jest 3 mln zł. Jej celem jest zachowanie odpowiednich głębokości tranzytowych na Odrzańskiej Drodze Wodnej i poprawa bezpieczeństwa powodziowego Brzegu.

Jak podał PAP rzecznik RZGW we Wrocławiu Piotr Stachura, inwestycja prowadzona jest w Brzegu przy ulicy Grobli i polega na remoncie spadu jazu górnego na Odrze. Zdaniem rzecznika budowla wymagała pilnej interwencji.

Inwentaryzacja wykazała kilka niezbędnych do naprawienia uszkodzeń, m.in. zapadnięcie, nierówności i ubytki okładziny kamiennej na powierzchni około 80 proc. spadu jazu i powstanie trzech dużych wyrw w konstrukcji budowli - wymienił Stachura. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podjął zatem decyzję o gruntownym remoncie.

Gdyby degradacja obiektu się pogłębiła, skutkiem mogły być kłopoty z zachowaniem odpowiednich głębokości tranzytowych na Odrzańskiej Drodze Wodnej, co utrudniłoby transport wodny na tym odcinku.

Rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu Tomasz Dragan dodał, że dobry stan jazu, będącego jednym z elementów budowli piętrzącej stopnia Brzeg, poprawi również bezpieczeństwo miasta na wypadek powodzi. "Wpłynie bowiem z pewnością na przepustowość Odry" - dodał.

Remont ruszył pod koniec lipca i ma potrwać do końca 2013 roku. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł. Zadanie realizuje firma Skanska S.A. (PAP)

kat/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)