Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Osama bin Laden wzywa do... uprawiania ziemi i hodowli bydła

0
Podziel się

Przywódca terrorystycznej Al-Kaidy, Osama bin Laden, wystosował
zaskakujące przesłanie do muzułmanów na całym świecie, wzywając ich nie do "świętej wojny", lecz do
uprawy ziemi i hodowli bydła.

bEgXQZLp

Przywódca terrorystycznej Al-Kaidy, Osama bin Laden, wystosował zaskakujące przesłanie do muzułmanów na całym świecie, wzywając ich nie do "świętej wojny", lecz do uprawy ziemi i hodowli bydła.

Jedenastominutowe nagranie audio z przesłaniem bin Ladena zamieszczono w piątek na stronach internetowych, wykorzystywanych przez islamistów.

Jak pisze ze Stambułu agencja dpa, głos "brzmiący tak, jak głos bin Ladena z poprzednich nagrań wideo" uskarża się na zagrożenia związane ze zmianą klimatu i ostrzega, że grożą niedobory żywności. Krytykuje m.in. muzułmanów w Sudanie, którzy dopuścili do tego, że wielkie, żyzne ziemie leżą odłogiem, choć powinny być uprawiane.

bEgXQZLr

Według bin Ladena - o ile rzeczywiście jest on autorem tego przesłania - "rodziny handlarzy powinny wysłać część swoich synów do udzielania pomocy potrzebującym i do pracy w rolnictwie".

Według dpa nagranie, w którym bin Laden mówi też m.in. o powodzi stulecia, która latem nawiedziła Pakistan, mogło powstać mniej więcej przed dwoma miesiącami. (PAP)

az/ ap/

7304781

bEgXQZLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)