Notowania

nowe
13.10.2009 16:42

Otwarto nowe Centrum Usług Informatycznych BSH w Łodzi

Nowe Centrum Usług Informatycznych koncernu BSH Bosh Siemens otwarto we wtorek uroczyście w Łodzi. W Centrum docelowo pracę ma znaleźć 60 specjalistów z dziedziny informatyki. Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł - poinformował PAP Andrzej Maślak z BSH.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowe Centrum Usług Informatycznych koncernu BSH Bosh Siemens otwarto we wtorek uroczyście w Łodzi. W Centrum docelowo pracę ma znaleźć 60 specjalistów z dziedziny informatyki. Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł - poinformował PAP Andrzej Maślak z BSH.

Według przedstawicieli firmy tego rodzaju ośrodek jest niezbędny w tak dużym koncernie jak BSH, w którym 24 tys. pracowników na całym świecie korzysta z komputerów. Każdy z nich często potrzebuje pomocy w różnych przypadkach, np. z powodu błędu systemu. Taką pomocą służy Centrum Usług Informatycznych BSH.

Docelowo łódzkie Centrum będzie obsługiwać prawie 20 tys. użytkowników. Działać ma przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Wsparcie informatyczne udzielane będzie w czterech językach: angielskim, niemieckim, polskim oraz rosyjskim. W Centrum pracę docelowo znajdzie 60 specjalistów z dziedziny informatyki, obecnie pracuje ich tam ok. 40.

CUI BSH istniało w Łodzi od 2007 roku; było jednak znacznie mniejsze i mieściło się w pomieszczeniach fabryk. Pomysł zlokalizowania go w specjalnie do tego przeznaczonym budynku zrodził się w marcu 2008 roku, zaś pierwsze prace rozpoczęto w styczniu tego roku. CUI mieści się w dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 800 m kw.

Według Maślaka, zarówno lokalizacja CUI, jak i plany związane z zatrudnieniem w najbliższych dwóch latach kolejnych 20 specjalistów potwierdzają, że koncern BSH, mimo panującego kryzysu, nie zamierza rezygnować z planowanych inwestycji i będzie nadal rozwijać się w Łodzi.

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch Siemens z siedzibą w Monachium. W swoich trzech łódzkich fabrykach produkuje pralki, zmywarki, suszarki do ubrań oraz dystrybuuje sprzęt AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. Spółka osiągnęła w 2008 r. obroty w wysokości ponad 2,7 mld zł; ok. 80 proc. obrotów stanowi eksport. Łączna wartość inwestycji koncernu w Łodzi wyniosła na koniec 2008 roku około 190 mln euro; zatrudnienie znalazło ponad 1700 osób.

BSH GmbH został utworzony w 1967 roku, jako joint venture pomiędzy Robert Bosch GmbH a Siemens AG. Koncern posiada na świecie 42 zakłady produkcyjne i ponad 70 oddziałów w 40 krajach oraz zatrudnia ponad 39 tys. osób. Roczny obrót koncernu to ponad 8,76 mld euro.(PAP)

szu/ bos/ jbr/

Tagi: nowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz